Μάνος Ιωάννου βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα του έλληνα ηθοποιού Μάνου Ιωάννου.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Μάνος Ιωάννου γεννήθηκε στις 11 Ιανουαρίου του 1988 στον Άλιμο, Αθήνα, και είναι ηθοποιός. Ξεκίνησε την καριέρα του αμέσως μόλις τελείωσε τη σχολή υποκριτικής, δουλεύοντας σε παράσταση των Θανάση Παπαθανασίου και Μιχάλη Ρέππα. Έκανε το τηλεοπτικό του ντεμπούτο to 2011, όταν εμφανίστηκε ως Μάρκος Δανέζης, στην κοινωνική σειρά του Mega "Κλεμμένα Όνειρα (2011-2015)". Την επόμενη χρονιά, υποδύεται τον Σταύρο, στην κωμική σειρά του Mega "Βασιλιάδες (2012-2014)". Επίσης, το 2014, έπαιξε ως Έκτορας Ασλάνης, στην δραματική σειρά του Star "Όρκος Σιωπής (2014-2015)".

Ο Μάνος υπήρξε ζευγάρι με την ηθοποιό Βίκυ Κάβουρα και έπειτα με το μοντέλο Άρτεμις Αστεριάδη. Από τον Αύγουστο του 2013, έχει σχέση με τη Ναταλία Γερμανού.

[periergos.gr]