Χριστίνα Κυριάκου Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της κύπριας ηθοποιού Χριστίνας Κυριάκου.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Χριστίνα Κυριάκου γεννήθηκε στις 26 Νοεμβρίου του 1990 στην Λευκωσία (Κύπρος), και είναι ηθοποιός. Είναι πτυχιούχος της Ανώτερης Δραματικής Σχολής "Μelissa Art School" (2011).

Έκανε το τηλεοπτικό της ντεμπούτο το 2012, στη δραματική σειρά του ΑΝΤ1 Κύπρου "Νιώσε με2012)". Το 2014, μας συστήθηκε ως Δάφνη, στην δραματική σειρά του Star "Όρκος σιωπής (2014-2015)". Την ίδια χρονιά, συμμετείχε στην δραματική σειρά του ΑΝΤ1 Κύπρου "Όμικρον θετικό (2014)".

Στον κινηματογράφο, την είδαμε στο ρόλο της «Dealer» στην μεγάλου μήκους ταινία "Poker Face (2011)" σε σκηνοθεσία του Χρήστου Δήμα.

periergos.gr