Χρυστάλλα Σκόρδου Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της κύπριας ηθοποιού Χρυστάλλας Σκόρδου.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Χρυστάλλα Σκόρδου γεννήθηκε στις 28 Νοεμβρίου του 1989 στην Λευκωσία (Κύπρος), και είναι ηθοποιός. Σπούδασε υποκριτική στην Ανωτέρα Δραματική Σχολή Νέο Ελληνικό Θέατρο Γ. Αρμένη (2010-2013). Επίσης, το 2012, παρακολούθησε σεμινάριο υποκριτικής και σκηνοθεσίας πάνω στην κωμωδία στα πλαίσια του Φεστιβάλ Νέου Κόσμου με Βαγγέλη θεοδωρόπουλο και Βασίλη Μαυρογεωργίου.

Στο θέατρο συμμετείχε στις παραστάσεις "Μαντάμ Σουσού (2012)", του Δημήτρη Ψαθά σε σκηνοθεσία Γ. Αρμένη , παραγωγής του Κρατικού Θεάτρου Βορείου Ελλάδος, στο Θέατρο Ελληνικός Κόσμος, "Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον (2012)", σε σκηνοθεσία Ευτυχίας Αργυροπούλου, στο Θέατρο Άλμα, στην rock opera "Dragon (2013)" σε σκηνοθεσία Νίκου Χατζηπαπά, στο θέατρο Βράχων-Μελίνα Μερκούρη, "Το παιχνίδι της καρδιάς και του μυαλού (2013)", σε σκηνοθεσία Φανής Γέμτου, στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ Κομοτηνής, κ.α.

Έκανε το τηλεοπτικό της ντεμπούτο το 2015, ως Μαρώ, στη κωμική σειρά του Sigma TV "Κατά Λάθος", σε σκηνοθεσία Πάρι Προκοπίου.

periergos.gr