Από πια πόλη της Ελλάδας είναι τα αυτοκίνητα που οι πινακίδες τους ξεκινούν από το ΑΙ.....;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Τα αυτοκίνητα που ο αριθμός κυκλοφορίας τους ξεκινάει από το ΑΙ +(Α, Β, Ε, Ζ, Κ, Μ, Ν, Ρ, Τ, Χ, Η, Ι, Ο, Υ, είναι από τη πόλη της Αιτωλοακαρνανία (Αγρίνιο).

Εξαιρούνται:
ΑΙΚ-4450/5449 αυτοκίνητα στη Νότια Αθήνα το Μάιο του 2004 λόγω έλλειψης μετά το ΖΚΧ-9999 ΑΙΚ-5500/5999 αυτοκίνητα στην Άρτα από Απρίλιο ως Ιούνιο του 2004 λόγω έλλειψης μετά το ΑΤΕ-5899