Μαρίνα Μανδρή Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της κύπριας ηθοποιού Μαρίνας Μανδρή.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Μαρίνα Μανδρή είναι κύπρια ηθοποιός. Είναι απόφοιτη της δραματικής σχολής του Κ.Θ.Β.Ε. Παρακολούθησε σεμινάρια Δραματοποίησης, Κουκλοθέατρου, Κινηματογράφου, Τηλεόρασης, Ενδυματολογίας Σκηνογραφίας, Αρχαίου Δράματος, Κινησιολογίας (Μπαλέτο, Tai Chi Chuan, Capoeira) με αξιόλογους καλλιτέχνες όπως τους Cathleen Leslie (Actor s studio) και Marco Martinez (Μέθοδος Suzuki).

Έπαιξε στις παραστάσεις "Η Μουσική Του Ήλιου Και Της Σελήνης (2006)" σε σκηνοθεσία Πέρρη Μιχαηλίδη. Με το Versus συνεργάστηκε στις παραστάσεις "Ιουλιέττα...των σκυβάλων (2007)" του Παντελή Γεωργίου, σε σκηνοθεσία Μαρίνου Ανωγυριάτη, και, "Το Λουτρό (2008)" του Chris Johnston, σε σκηνοθεσία Μαρίνου Ανωγυριάτης. Συνεργάστηκε επίσης με την ομάδα της Αριάννας Οικονόμου Echo Arts στο έργο του Παντελή Γεωργίου "Looking Good (2008)" στα πλαίσια του 5ου Καλοκαιρινού Φεστιβάλ Σύγχρονου Χορού. Επίσης, διδάσκει στο θεατρικό εργαστήρι του Versus.

Στη τηλεόραση συμμετείχε στις σειρές "Για την αγάπη σου (2008)" στον ΑΝΤ1 Κύπρου, "Μπάτσο αγάπη μου (2008)" στο Mega Κύπρου, "Έλα πάρε με (2010)" στο Sigma TV, "Μόνο μια φορά (2009)" στο Sigma TV, "Daddy cool (2012)" στο Mega Κύπρου, και "Σημεία και Τέρατα (2015)" στο Mega Κύπρου.

periergos.gr