Ίμογκεν Πουτς (Imogen Poots) βιογραφία

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Imogen Gay Poots (γεννημένη στις 3 Ιουνίου 1989) είναι Αγγλίδα ηθοποιός. Έπαιξε ως Tammy στη μετα-αποκαλυπτική ταινία τρόμου επιστημονικής φαντασίας "28 Weeks Later (2007)", ως Linda Keith στη βιογραφική ταινία "Jimi Hendrix Jimi: All Is by My Side (2013)", ως Debbie Raymond στη βιογραφική ταινία του Paul Raymond "The Look of Love (2013)", και ως Julia Maddon στην αμερικανική ταινία δράσης "Need for Speed ​​(2014)". Το 2016 πρωταγωνίστησε ως Kelly Ann στη σειρά του Showtime "Roadies".

Η Poots γεννήθηκε στο Νοσοκομείο Queen Charlotte and Chelsea στο Hammersmith του Λονδίνου, και είναι κόρη του Trevor Poots, τηλεοπτικού παραγωγού από το Μπέλφαστ της Βόρειας Ιρλανδίας και της Fiona Goodall, δημοσιογράφου από το Bolton. Έχει έναν μεγαλύτερο αδερφό, τον Alex, που είναι μοντέλο.

Μεγαλωμένη στο Chiswick, η Poots μαθήτευσε κατ' οίκον στο δυτικό Λονδίνο, φοίτησε στο Bute House Preparatory School for Girls στο Brook Green, στο Queen's Gate School στο South Kensington και στο Latymer Upper School στο Hammersmith. Ενώ σκόπευε να γίνει κτηνίατρος, άρχισε να περνά την ημέρα του Σαββάτου σε ένα εργαστήριο αυτοσχεδιασμού που φιλοξένησε η Young Blood Theatre Company στα Riverside Studios στο Hammersmith. Εγκατέλειψε την αρχική της φιλοδοξία σταδιοδρομίας μετά από λιποθυμία κατά την κτηνιατρική χειρουργική κατά τη διάρκεια εργασιακής εμπειρίας.

periergos.gr