Βίκυ Σταυροπούλου βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της ελληνίδας ηθοποιού Βίκυς Σταυροπούλου.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Bίκυ Σταυροπούλου γεννήθηκε στις 6 Νοεμβρίου του 1969 στο Γιοχάνεσμπουργκ, Αφρική, όπου είχαν μεταναστεύσει οι γονείς της για ένα χρονικό διάστημα. Σε βρεφική ακόμη ηλικία επέστρεψε στην Ελλάδα μαζί με την οικογένεια της και εγκαταστάθηκαν μόνιμα στο Περιστέρι, όπου και μεγάλωσε. Από πολύ μικρή ξεχώριζε για το πληθωρικό χιούμορ της αλλά και το ταλέντο της. Ο γάμος όμως την πήγε πίσω στα σχέδια της και έτσι μετά το διαζύγιο της το 1999 ξεκίνησε να παρακολουθεί μαθήματα υποκριτικής στο «Σύγχρονο Θέατρο» του Γιώργου Κιμούλη. Στο ευρύτερο κοινό συστήθηκε ως Βίκυ από την επιτυχημένη σειρά «Είσαι το Ταίρι μου» το 2001. Έκτοτε ακολούθησαν αρκετές επιτυχίες της που συνεχίζονται μέχρι σήμερα, συμπεριλαμβανομένων ως Μοσχούλα στην κωμική σειρά του MEGA, "Κάτω Παρτάλι". [periergos.gr]