Σύνθια Μπατσή βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της ελληνίδας ηθοποιού Σύνθιας Μπατσή.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Σύνθια Μπατσή γεννήθηκε το 1983 στο Βόλο, και είναι ηθοποιός. Τελειώνοντας το σχολείο, πήγε στη Θεσσαλονίκη, όπου και έμεινε οκτώ χρόνια. Τέλειωσε το τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου το 2005, τη Δραματική Σχολή του Κρατικού Θεάτρου Βορείου Ελλάδος το 2007, και έχει φοιτήσει στη σχολή χορού του Δήμου Βόλου τα έτη 1991 με 1998. Από το 2008 ζει στην Αθήνα.

Έχει συμμετάσχει στις παραστάσεις:

  • «Σουίτα στο Πλάζα» του Νeil Simon σε σκηνοθεσία Αλέξανδρου Ρήγα
  • «Για Χαστούκια» του Χρήστου Χωμενίδη στα πλαίσια του 24Hours Play σε σκηνοθεσία Μαρίας-Λουίζας Παπαδοπούλου
  • «Τριαντάφυλλο στο στήθος» του Tennessee Williams σε σκηνοθεσία Πέρη Μιχαηλίδη
  • «Ο Βιοπαλαιστής στη στέγη» σε σηνοθεσία Λάκη Λαζόπουλου
  • «Blood brothers» σε σκηνοθεσία Κώστα Σπυρόπουλου
  • «Η κοιμωμένη ξύπνησε» σε σκηνοθεσία Ισίδωρου Σιδέρη
  • «Safe distance» στο Piccolo theatro di Milano σε σκηνοθεσία-χορογραφία Κώστα Γεράρδου
  • «Της ελιάς το δάκρυ» σε σκηνοθεσία Τάσου Ράτζου
  • «Ελεύθεροι πολιορκημένοι» σε σκηνοθεσία-χορογραφία Κωνσταντίνου Ρήγου
  • «Ένα κάρο παραμύθια» σε σκηνοθεσία Δαμιανού Κωνσταντινίδη

Έχει παίξει στις ταινίες μικρού μήκους:

  • «SAID» σε σκηνοθεσία Θανάση Τότσικα, «Στο μέρος της ανάρρωσής μου» σε σκηνοθεσία Σπύρου Αθηναίου
  • «Παρισινή βροχή» σε σκηνοθεσία Δάφνης Ψαρρά

Στην τηλεόραση εμφανίστηκε στα σήριαλ:

«Λίτσα.com (2008)» σε σκηνοθεσία Παναγιώτη Πορτοκαλάκη
«Πίσω Στο Σπίτι (2011)» σε σκηνοθεσία Σπύρου Ρασιδάκη και Πιέρρου Ανδρακάκου
«Η Γενιά Των 592€: Έργο Τέχνης» σε σκηνοθεσία Αντώνη Αγγελόπουλου
«Ευτυχίας 22 (2014)» σε σκηνοθεσία Σπύρου Μιχαλόπουλου

[periergos.gr]