Τζένεσις Ροντρίγκεζ (Genesis Rodriguez) βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της αμερικανίδας ηθοποιού Τζένεσις Ροντρίγκεζ (Genesis Rodriguez).

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Τζένεσις Ροντρίγκεζ (Genesis Rodriguez) (πλήρης όνομα: Genesis Rodríguez Pérez) γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1977 στο Μαϊάμι, Φλόριντα, και είναι ηθοποιός. Είναι γνωστή για τους ηγετικούς ρόλους της σε σαπουνόπερες του καναλιού Telemundo όπως "Prisionera (2004)" , "Dame Chocolate (2006)" και "Doña Bárbara (2008-2009)". Έπαιξε επίσης ως Becky Ferrer στην σαπουνόπερα "Days of Our Lives", και έχει πρωταγωνιστήσει στις ταινίες "Man on a Ledge (2012)" ως Angie, "Casa de Mi Padre (2012)" ως Sonia, "What to Expect When You're Expecting (2012)" ως Courtney, "The Last Stand (2013)" ως η πράκτορας του FBI Ellen Richards, και "Tusk (2014)" ως Allison, και παρείχε τη φωνή της στο χαρακτήρα της Honey Lemon "Big Hero 6 (2014)".

Το 2004, σε ηλικία 16 ετών η Ροντρίγκεζ, συμμετείχε σε ένα ανήλικο σκάνδαλο σεξ μαζί με τον συμπρωταγωνιστής από την σειρά "Prisionera", Mauricio Islas, ο οποίος ήταν τότε 30 ετών και παντρεμένος. [periergos.gr]