Τι χρώμα να βάψω τη κρεβατοκάμαρα μου;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ένα κόκκινο δωμάτιο μπορεί να φαίνεται συναρπαστικό αλλά το κόκκινο αυξάνει την αϋπνία και κάνει τον ύπνο ανήσυχο.

Ωστόσο, το λουλακί είναι η καλύτερη επιλογή για την διακόσμηση της κρεβατοκάμαρας, καθώς δημιουργεί μια φυσική καταστολή και βοηθά στην επίτευξη μιας αρκετά γαλήνιας ατμόσφαιρας που θα σας κάνει να απολαύσετε ένα χαλαρωτικό και άνετο ύπνο.

Συμφωνώ με την Δημητρούλα.

Δεν θα πρέπει να σκεφτέσαι μόνο το χρώμα αλλά και το τι συναισθήματα δημιουργεί. Η κραβατοκάμαρα είναι ένα πολύ ιδιαίτερο δωμάτιο. Επίσης παίζουν πάρα πολύ σημαντικό ρόλο και τα διακοσμητικά έπιπλα ή αντικείμενα έχεις μέσα. Ειδικά για τους τοίχους μπορείς να επιλέξεις και διακοσμητικά αυτοκόλλητα για τοίχο (ένα παράδειγμα ς πούμε) και να αλλάξεις τελείως την όψη αλλά και τον τόνο του χρώματος που το έχεις βάψει. Σκέψου το!

Σοφία :)