Τι συμβολίζει το τατουάζ «Λύκος»;

Αποφάσισα να χτυπήσω ένα τατουάζ «Λύκο», αλλά θα ήθελα να μάθω πρώτα απ' όλα τι συμβολίζει. Μήπως ξέρετε να μου πείτε;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Oι λύκοι θεωρούνται ιχνηλάτες και δάσκαλοι. Aντιπροσωπεύονται από τον αστερισμό του Σείριου. Πιστότητα, επιτυχία, σταθερότητα και σκέψεις.

Συνδέετε με το θάρρος, την ηγεσία, τη μοναξιά και την ίδια στιγμή την αγάπη για την οικογένεια. Ο λύκος συμβολίζει τον ηρωισμό. Οι λύκοι έχουν συσχετισθεί με την βιαιότητα και αγριότητα αλλά είναι και πολύ πιστά ζώα. Η οικογένεια είναι ιδιαίτερα σημαντική για τους λύκους γι 'αυτό σήμερα οι λύκοι τατουάζ γίνονται συχνά ως ένα σύμβολο  αγάπης για την οικογένεια.