Τι ώρα θα έρθει το τέλος του κόσμου (21 Δεκεμβρίου 2012);

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Σύμφωνα με το ημερολόγιο των Μάγια το τέλος του κόσμου θα είναι στις 13:00. Ο ήλιος θα βρίσκεται στο κέντρο του Γαλαξία μας και όλοι οι πλανήτες θα είναι σε συζυγία στον ουρανό. Έτσι, ισχυρίζεται, θα γίνουν μεγάλα φαινόμενα τόσο στον ουρανό όσο και στη γη με αποτέλεσμα το Τέλος του Κόσμου.

Μην περιμένεις άδικα γιατί τσάμπα το χρόνο σου χάνεις, και στο τέλος μόνο το δικό σου τέλος θα δεις.

Και για να έχουμε καλό ρώτημα δηλαδή τι περιμένατε? Πείτε το και σε μένα μήπως μπορέσουμε και γυρίσουμε κι εμείς οι Έλληνες μια ταινία επιστημονικής φαντασίας. Για να σας βοηθήσω λίγο σας λέω πως φανταζόσασταν ότι μέσα σε δευτερόλεπτα δεν θα υπάρχει ο πλανήτης ολόκληρος. Και?

Αφού δεν θα μπορούσες να το αλλάξεις, και σίγουρα δεν θα αλλάξεις το καθημερινό σου πρόγραμμα, μαζί με το αν πεθάνεις δεν θα καταλάβεις πότε θα γίνει διότι και ένα λεπτό πριν θα είσαι μια χαρά, πιο το νόημα να ξέρεις την ώρα?

Φίλε, σταμάτα τη τηλεόραση σου κάνει κακό...

Έτσι! Έτσι!

Τι ώρα είναι δε θα ρωτήσω
κι αν θα σε χάσω δε θα μιλήσω.
αυτή την ώρα θέλω να κλέψω
και στων ματιών σου το έργο να παίξω.

Από το τραγούδι των Όναρ - Χάρτινα Φανάρια.