Τι να μαγειρέψω σήμερα;

Βοηθήστε μας στο ερώτημα που βασανίζει όλες τις νοικοκυρές και ιδιαίτερα τις εργαζόμενες, που πρέπει να προγραμματίζουν το μενού από πριν.

Απαντήσεις

Πέμπτη,               17 Οκτωβρίου 2013 :

Τετάρτη,              16 Οκτωβρίου 2013 : Σπαγγέτι αλα αραμπιάτα

Τρίτη,                   15 Οκτωβρίου 2013 : Ψάρι αλά Σπετσιώτα

Δευτέρα,              14 Οκτωβρίου 2013 : Σφουγγάτο Σύρου

Κυριακή,              13 Οκτωβρίου 2013 : Χοιρινό με πράσα

Σάββατο,             12 Οκτωβρίου 2013 : Λαχανόρυζο με μοσχαράκι

Παρασκευή,        11 Οκτωβρίου 2013 : Χοιρινό με σέλινο

Πέμπτη,              10 Οκτωβρίου 2013 : Nτολμαδάκια γιαλαντζί

Τετάρτη,               9 Οκτωβρίου 2013 : Σούπα αυγολέμονο

Τρίτη,                    8 Οκτωβρίου 2013 : Μακαρόνια με κιμά γαλοπούλας

Δευτέρα,               7 Οκτωβρίου 2013 : Παπαρδέλες με άπαχο κιμά

Κυριακή,                6 Οκτωβρίου 2013 : Μοσχαράκι κατσαρόλας με καρότα

Σάββατο,               5 Οκτωβρίου 2013 : Κοτόσουπα με κριθαράκι και καρότα

Παρασκευή,          4 Οκτωβρίου 2013 : Αγκινάρες με πατάτες

Πέμπτη,                3 Οκτωβρίου 2013 : Φακές με καρότο και ντομάτα

Τετάρτη,               2 Οκτωβρίου 2013 : Μαγειρίτσα με κοτόπουλο

Τρίτη,                    1 Οκτωβρίου 2013 : Γιουβαρλάκια με κιμά κοτόπουλου

Δευτέρα,           30 Σεπτεμβρίου 2013 : Μακαρόνια τζενοβέζε

Κυριακή,           29 Σεπτεμβρίου 2013 : Σουτζουκάκια σμυρναίικα με κριθαράκι

Σάββατο,          28 Σεπτεμβρίου 2013 : Κοτόπουλο με σάλτσα γιαουρτιού

Παρασκευή,      27 Σεπτεμβρίου 2013 : Χοιρινές μπριζόλες με ρύζι

Πέμπτη,            26 Σεπτεμβρίου 2013 : Ρύζι με αστακό

Τετάρτη,           25 Σεπτεμβρίου 2013 : Ψαρονέφρι με σώς μουστάρδας

Τρίτη,               24 Σεπτεμβρίου 2013 : Κόκκινες φακές με πατάτα

Δευτέρα,           23 Σεπτεμβρίου 2013 : Νιόκι στο φούρνο με ντομάτα και μοτσαρέλα

Κυριακή,           22 Σεπτεμβρίου 2013 : Γρήγορο παστίτσιο

Σάββατο,          21 Σεπτεμβρίου 2013 : Βίδες με κοτόπουλο στο φούρνο

Παρασκευή,      20 Σεπτεμβρίου 2013 : Ριζότο με γαρίδες και κάρυ

Πέμπτη,            19 Σεπτεμβρίου 2013 : Λαζάνια με κοτόπουλο και τυρί κρέμα

Τετάρτη,           18 Σεπτεμβρίου 2013 : Σπιτική κοτόσουπα

Τρίτη,               17 Σεπτεμβρίου 2013 : Πέννες στο φούρνο με κολοκυθάκια

Δευτέρα,           16 Σεπτεμβρίου 2013 : Γκασπάτσο

Κυριακή,           15 Σεπτεμβρίου 2013 : Γεμιστές πιπεριές με κοτόπουλο και μανούρι

Σάββατο,          14 Σεπτεμβρίου 2013 : Σούπα με γίδα και μυρωδικά

Παρασκευή,      13 Σεπτεμβρίου 2013 : Κακαβιά

Πέμπτη,            12 Σεπτεμβρίου 2013 : Υγιεινή καρμπονάρα με κοτόπουλο

Τετάρτη,           11 Σεπτεμβρίου 2013 : Μπιφτέκια λαχανικών με αρακά και πατάτα

Τρίτη,               10 Σεπτεμβρίου 2013 : Ρέγγες με κρεμμύδι και μαϊντανό

Δευτέρα,            9 Σεπτεμβρίου 2013 : Κοτόπουλο με γλυκόξινη σως

Κυριακή,            8 Σεπτεμβρίου 2013 : Σπανακόρυζο με καλαμπόκι

Σάββατο,           7 Σεπτεμβρίου 2013 : Μπιφτέκια γαλοπούλας με ρύζι

Παρασκευή,       6 Σεπτεμβρίου 2013 : Πέννες με μελιτζάνες και φέτα

Πέμπτη,             5 Σεπτεμβρίου 2013 : Ριζότο μιλανέζ με κολοκύθα

Τετάρτη,            4 Σεπτεμβρίου 2013 : Ραβιόλια φούρνου με σάλτσα ντομάτας

Τρίτη,                3 Σεπτεμβρίου 2013 : Γεμιστά με ρύζι

Δευτέρα,            2 Σεπτεμβρίου 2013 : Υγιεινά μπιφτέκια σολομού

Κυριακή,            1 Σεπτεμβρίου 2013 : Λαβράκι στο φούρνο με πατάτες

Σάββατο,            31 Αυγούστου 2013 : Σουφικό

Παρασκευή,        30 Αυγούστου 2013 : Λαζάνια με κολοκυθάκια και μπεσαμέλ

Πέμπτη,              29 Αυγούστου 2013 : Μελιτζάνες φούρνου με ντομάτα και μανούρι

Τετάρτη,             28 Αυγούστου 2013 : Φαρφάλες με καπνιστό σολομό

Τρίτη,                  27 Αυγούστου 2013 : Κοκκινιστό πιλάφι με γαρίδες

Δευτέρα,             26 Αυγούστου 2013 : Φριτάτα με κρεμμύδια και τυριά

Κυριακή,             25 Αυγούστου 2013 : Κοτόπουλο με κριθαράκι

Σάββατο,            24 Αυγούστου 2013 : Τορτελίνια με σως γιαουρτιού

Παρασκευή,        23 Αυγούστου 2013 : Μελιτζάνες παπουτσάκια με φέτα και κιμά κοτόπουλου

Πέμπτη,              22 Αυγούστου 2013 : Φριτάτα με σπανάκι και σπαράγγια

Τετάρτη,             21 Αυγούστου 2013 : Χταποδοκεφτέδες

Τρίτη,                  20 Αυγούστου 2013 : Ψητά φασόλια με μαϊντανό

Δευτέρα,             19 Αυγούστου 2013 : Γεμιστές κοτομπουκιές

Κυριακή,             18 Αυγούστου 2013 : Κοτόπουλο Μαρσάλα

Σάββατο,            17 Αυγούστου 2013 : Λαζάνια με μανούρι, ζαμπόν και μπέικον

Παρασκευή,        16 Αυγούστου 2013 : Μακαρονάδα με λεμόνι και σκόρδο

Πέμπτη,              15 Αυγούστου 2013 : Κατσίκι γεμιστό στο φούρνο με πατάτες

Τετάρτη,             14 Αυγούστου 2013 : Κοτόπουλο με ντομάτες και ελιές

Τρίτη,                  13 Αυγούστου 2013 : Πέννες με κοτόπουλο, ελιές και ντομάτα

Δευτέρα,             12 Αυγούστου 2013 : Γεμιστά καλαμάρια με ρύζι και φέτα

Κυριακή,             11 Αυγούστου 2013 : Καρμπονάρα φούρνου με 3 τυριά

Σάββατο,            10 Αυγούστου 2013 : Πέννες με κεφαλογραβιέρα και μπέικον

Παρασκευή,         9 Αυγούστου 2013 : Μεσογειακή μακαρονάδα με κοτόπουλο και ντοματίνια

Πέμπτη,               8 Αυγούστου 2013 : Ρύζι με αρακά, κοτόπουλο και κασέρι

Τετάρτη,              7 Αυγούστου 2013 : Σπαγγέτι με ποντιακό τυρί

Τρίτη,                   6 Αυγούστου 2013 : Πέννες με σπαράγγια και κουκουνάρι

Δευτέρα,               5 Αυγούστου 2013 : Συναγρίδα λαδολέμονο

Κυριακή,               4 Αυγούστου 2013 : Χταπόδι κρασάτο

Σάββατο,              3 Αυγούστου 2013 : Κοτόπουλο κατσιατόρε

Παρασκευή,         2 Αυγούστου 2013 : Κανελόνια με τόνο και μείγμα τυριών

Πέμπτη,               1 Αυγούστου 2013 : Πέρκα σισιλιέν

Τετάρτη,                  31 Ιουλίου 2013 : Σπαγγέτι Αλ' Όλιο

Τρίτη,                       30 Ιουλίου 2013 : Σουφλέ πατάτας με μπεσαμέλ

Δευτέρα,                  29 Ιουλίου 2013 : Πέννες με μελιτζάνες

Κυριακή,                   28 Ιουλίου 2013 : Κοτόπουλο στη γάστρα με πατάτες και καρότο

Σάββατο,                  27 Ιουλίου 2013 : Μπαρμπούνι στο φούρνο με τζίντζερ και μυρωδικά

Παρασκευή,             26 Ιουλίου 2013 : Καρμπονάρα με γαρίδες

Πέμπτη,                   25 Ιουλίου 2013 : Παπαρδέλες με μοσχαράκι κοκκινιστό

Τετάρτη,                  24 Ιουλίου 2013 : Γιουβέτσι με σουπιές

Τρίτη,                       23 Ιουλίου 2013 : Χταπόδι κοκκινιστό με κριθαράκι

Δευτέρα,                  22 Ιουλίου 2013 : Φετουτσίνι με σάλτσα αλφρέντο

Κυριακή,                   21 Ιουλίου 2013 : Σπαγγέτι με καπνιστό σολομό και αρακά

Σάββατο,                  20 Ιουλίου 2013 : Μελιτζάνες γιαχνί

Παρασκευή,             19 Ιουλίου 2013 : Κοτόπουλο με πιπεριές και ρύζι

Πέμπτη,                   18 Ιουλίου 2013 : Λαζάνια με μανιτάρια και τυριά

Τετάρτη,                  17 Ιουλίου2013 : Παστιτσάδα

Τρίτη,                       16 Ιουλίου 2013 : Λιγκουίνι με γαρίδες και ντομάτες

Δευτέρα,                  15 Ιουλίου 2013 : Τορτελίνια με σπαράγγια και κοτόπουλο

Κυριακή,                   14 Ιουλίου 2013 : Ραβιόλια με σάλτσα ντομάτας

Σάββατο,                  13 Ιουλίου 2013 : Ρύζι μα σάλτσα μελιτζάνας

Παρασκευή,             12 Ιουλίου 2013 : Σπαγγέτι με γαρίδες και κρέμα γάλακτος

Πέμπτη,                   11 Ιουλίου 2013 : Φαρφάλες με αρακά και φέτα

Τετάρτη,                  10 Ιουλίου2013 : Κανελόνια με κιμά

Τρίτη,                        9 Ιουλίου 2013 : Πίτσα με πέστο και γαρίδες

Δευτέρα,                    8 Ιουλίου 2013 : Καλαμάρι με πέστο δυόσμου

Κυριακή,                    7 Ιουλίου 2013 : Χταπόδι με κοφτό μακαρόνι

Σάββατο,                    6 Ιουλίου 2013 : Λιγκουίνι με χτένια

Παρασκευή,               5 Ιουλίου 2013 : Μακαρονάδα με μελιτζάνες και πιπεριές

Πέμπτη,                     4 Ιουλίου 2013 : Μακαρόνια με ψητά λαχανικά

Τετάρτη,                    3 Ιουλίου2013 : Φιλέτο γλώσσας λεμονάτο στο φούρνο

Τρίτη,                        2 Ιουλίου 2013 : Ταλιατέλες με τυρί κρέμα και μπέικον

Δευτέρα,                    1 Ιουλίου 2013 : Ντοματοκεφτέδες

Κυριακή,                   30 Ιουνίου 2013 : Μοσχαράκι λεμονάτο με λαχανικά

Σάββατο,                  29 Ιουνίου 2013 : Σφυρίδα στο φούρνο

Παρασκευή,              28 Ιουνίου 2013 : Πρασοκεφτέδες

Πέμπτη,                    27 Ιουνίου 2013 : Μπαρμπούνια τυλιχτά με κληματόφυλλα

Τετάρτη,                   26 Ιουνίου 2013 : Πέννες με καπνιστό σολομό και τυρί κρέμα

Τρίτη,                        25 Ιουνίου 2013 : Σπαράγγια στο φούρνο με κρούστα παρμεζάνας

Δευτέρα,                   24 Ιουνίου 2013 : Γαρίδες με πικάνικη σως

Κυριακή,                   23 Ιουνίου 2013 : Κριθαράκι με αρακά και παρμεζάνα

Σάββατο,                  22 Ιουνίου 2013 : Λαζάνια με σπανάκι και ρικότα

Παρασκευή,              21 Ιουνίου 2013 : Κολοκυθάκια ογκρατέν

Πέμπτη,                    20 Ιουνίου 2013 : Κοτόπουλο λεμονάτο

Τετάρτη,                   19 Ιουνίου 2013 : Σπαγγέτι αλα πέστο

Τρίτη,                        18 Ιουνίου 2013 : Λαζάνια με μελιτζάνα και κολοκυθάκια

Δευτέρα,                   17 Ιουνίου 2013 : Μπιφτέκια γαλοπούλας

Κυριακή,                   16 Ιουνίου 2013 : Κοτόπουλο μαρσάλα με ρύζι

Σάββατο,                  15 Ιουνίου 2013 : Μοσχάρι με πατάτες

Παρασκευή,              14 Ιουνίου 2013 : Φιλέτο τιλάπιας πανέ με χόρτα

Πέμπτη,                    13 Ιουνίου 2013 : Τσιπούρες με αγκινάρες στο φούρνο

Τετάρτη,                   12 Ιουνίου 2013 : Λιγκουίνι με γαρίδες και κρέμα γάλακτος

Τρίτη,                        11 Ιουνίου 2013 : Κοτόπουλο κοκκινιστό με μπάμιες

Δευτέρα,                   10 Ιουνίου 2013 : Φριτάτα με πατάτες και πιπεριές

Κυριακή,                    9 Ιουνίου 2013 : Τηγανιτά θαλασσινά με λαχανικά

Σάββατο,                    8 Ιουνίου 2013 : Μπιφτέκια με καρότο και πατάτα

Παρασκευή,               7 Ιουνίου 2013 : Λαχανοντολμάδες με σάλτσα ντομάτας

Πέμπτη,                     6 Ιουνίου 2013 : Σπετσοφάι

Τετάρτη,                    5 Ιουνίου 2013 : Σουφλέ με πέννες και τυριά

Τρίτη,                         4 Ιουνίου 2013 : Τορτελίνια με σάλτσα μανιταριών

Δευτέρα,                    3 Ιουνίου 2013 : Μελιτζάνες ιμάμ μπαϊλντι

Κυριακή,                    2 Ιουνίου 2013 : Κολοκυθοκεφτέδες με παρμεζάνα

Σάββατο,                    1 Ιουνίου 2013 : Κεφτεδάκια με ούζο

Παρασκευή,               31 Μαίου 2013 : Κοκκινιστές γαρίδες με πλιγούρι και ρύζι

Πέμπτη,                      30 Μαίου 2013 : Ραβιόλια με σπανάκι και σάλτσα ντομάτας

Τετάρτη,                     29 Μαίου 2013 : Πίτσα ρομάνα

Τρίτη,                          28 Μαίου 2013 : Καγιανάς

Δευτέρα,                     27 Μαίου 2013 : Μελιτζάνες με σαλτσα ντομάτας και παρμεζάνα

Κυριακή,                     26 Μαίου 2013 : Εύκολη ψαρόσουπα

Σάββατο,                    25 Μαίου 2013 : Μελιτζάνες με κολοκυθάκια και πατάτες

Παρασκευή,               24 Μαίου 2013 : Σπαγγέτι με καλαμάρια

Πέμπτη,                      23 Μαίου 2013 : Ρύζι με κοτόπουλο και μανιτάρια

Τετάρτη,                     22 Μαίου 2013 : Ριγκατόνι φούρνου

Τρίτη,                          21 Μαίου 2013 : Γεμιστά κολοκυθάκια με φέτα και κιμά

Δευτέρα,                     20 Μαίου 2013 : Πέννες με μπέικον και τυρί

Κυριακή,                     19 Μαίου 2013 : Μελιτζάνες στο φούρνο με ανθότυρο

Σάββατο,                    18 Μαίου 2013 : Ταλιατέλες με γαρίδες

Παρασκευή,               17 Μαίου 2013 : Κανελόνια με σπανάκι και ρικότα

Πέμπτη,                      16 Μαίου 2013 : Ψητά μανιτάρια Πλευρώτους με σόγια σως

Τετάρτη,                     15 Μαίου 2013 : Γαύρος τυλιχτός σε κληματόφυλλα

Τρίτη,                          14 Μαίου 2013 : Μπριζόλες με σως βαλσάμικου

Δευτέρα,                     13 Μαίου 2013 : Μελιτζάνες στο φούρνο με λαχανικά

Κυριακή,                     12 Μαίου 2013 : Πατάτες ογκρατέν φούρνου

Σάββατο,                    11 Μαίου 2013 : Σπαγγέτι με ντοματίνια και σκόρδο

Παρασκευή,               10 Μαίου 2013 : Μοσχαρίσιες μπριζόλες νταϊάν

Πέμπτη,                       9 Μαίου 2013 : Σουβλάκια λαχανικών

Τετάρτη,                      8 Μαίου 2013 : Κοτόπουλο με σπαράγγια και καρότο

Τρίτη,                           7 Μαίου 2013 : Σπαγγέτι με κολοκυθάκια και κασέρι

Δευτέρα,                      6 Μαίου 2013 : Κοτόπουλο με μπρόκολο και ρύζι

Κυριακή,                      5 Μαίου 2013 : Εξοχικό λαδόκολλας

Σάββατο,                     4 Μαίου 2013 : Αρνάκι γιουβέτσι

Παρασκευή,                 3 Μαίου 2013 : Λαζάνια ολικής με κιμά σόγιας

Πέμπτη,                       2 Μαίου 2013 : Ροφός με κολοκυθάκια

Τετάρτη,                      1 Μαίου 2013 : Φακές

Τρίτη,                    30 Απριλίου 2013 : Κοκορέτσι

Δευτέρα,                29 Απριλίου 2013 : Μαγειρίτσα με μανιτάρια και ταχίνι

Κυριακή,                28 Απριλίου 2013 : Κατσικάκι κοκκινιστό με ταλιατέλες

Σάββατο,               27 Απριλίου 2013 : Μανιτάρια φρικασέ με κοτόπουλο

Παρασκευή,          26 Απριλίου 2013 : Νηστίσιμα λαζάνια με σπανάκι και τόφου

Πέμπτη,                 25 Απριλίου 2013 : Μεσογειακή τηγανιά

Τετάρτη,                24 Απριλίου 2013 : Νηστίσιμο ριζότο με ρεβίθια

Τρίτη,                     23 Απριλίου 2013 : Πιλάφι με αγκινάρες

Δευτέρα,                22 Απριλίου 2013 : Κρεμμυδοκεφτέδες

Κυριακή,                21 Απριλίου 2013 : Σουπιές με ελιές και σπανάκι

Σάββατο,               20 Απριλίου 2013 : Γεμιστά με ρύζι και χταπόδι

Παρασκευή,          19 Απριλίου 2013 : Σπαγγέτι με κοκκινιστό χταπόδι

Πέμπτη,                 18 Απριλίου 2013 : Μελιτζάνες με κιμά στο φούρνο

Τετάρτη,                17 Απριλίου 2013 : Νηστίσιμο ριζότο με θαλασσινά

Τρίτη,                     16 Απριλίου 2013 : Νηστίσιμα φασολάκια κοκκινιστά

Δευτέρα,                15 Απριλίου 2013 : Νηστίσιμοι ντοματοκεφτέδες

Κυριακή,                14 Απριλίου 2013 : Διαιτητικό παστίτσιο με λαχανικά

Σάββατο,               13 Απριλίου 2013 : Κοκορέτσι στο φούρνο με πατάτες

Παρασκευή,          12 Απριλίου 2013 : Γαρδουμπάκια με σάλτσα ντομάτας

Πέμπτη,                 11 Απριλίου 2013 : Λαδερά φασολάκια με πατάτες

Τετάρτη,               10 Απριλίου 2013 : Νηστίσιμος μουσακάς

Τρίτη,                      9 Απριλίου 2013 : Νηστίσιμοι κεφτέδες από φακές

Δευτέρα,                 8 Απριλίου 2013 : Μαγειρίτσα με αρνίσια συκωταριά

Κυριακή,                 7 Απριλίου 2013 : Κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι και λαχανικά

Σάββατο,                6 Απριλίου 2013 : Κεφτέδες από σπανάκι

Παρασκευή,           5 Απριλίου 2013 : Κατσίκι γεμιστό στο φούρνο

Πέμπτη,                  4 Απριλίου 2013 : Κεφτεδάκια ρυζιού

Τετάρτη,                 3 Απριλίου 2013 : Ντομάτες γεμιστές με φακές και ρύζι

Τρίτη,                      2 Απριλίου 2013 : Γιουβέτσι του βυθού

Δευτέρα,                 1 Απριλίου 2013 : Μυδοπίλαφο

Κυριακή,                31 Μαρτίου 2013 : Κριθαράκι με σκόρδο

Σάββατο,               30 Μαρτίου 2013 : Σπαγγέτι με γαρίδες και σκόρδο

Παρασκευή,           29 Μαρτίου 2013 : Νηστίσιμοι γίγαντες

Πέμπτη,                 28 Μαρτίου 2013 : Φασολάδα με σελινόριζα και καρότα

Τετάρτη,                27 Μαρτίου 2013 : Καλαμαράκια γεμιστά με σπανάκι και ρύζι

Τρίτη,                     26 Μαρτίου 2013 : Νηστίσιμοι γαριδοκεφτέδες

Δευτέρα,                25 Μαρτίου 2013 : Νηστίσιμοι μανιταροκεφτέδες

Κυριακή,                24 Μαρτίου 2013 : Μπακαλιάρος με σκορδαλιά ψωμιού

Σάββατο,               23 Μαρτίου 2013 : Γαλέος σκορδαλιά

Παρασκευή,           22 Μαρτίου 2013 : Ρεβιθοκεφτέδες

Πέμπτη,                 21 Μαρτίου 2013 : Παέγια θαλασσινών

Τετάρτη,                20 Μαρτίου 2013 : Λαχανοντολμάδες με κιμά σόγιας

Τρίτη,                     19 Μαρτίου 2013 : Καλαμαράκια με σάλτσα ντομάτας

Kαθαρά Δευτέρα, 18 Μαρτίου 2013 : Απλή λαγάναΛαγάνα με κρεμμύδι, πιπεριά και ντομάτα / Ταραμοσαλάτα / Λαγάνα με ντομάτα και σπανάκι / Ταραμοσαλάτα /
Πράσινες πιπεριές τουρσί /

Κυριακή,                17 Μαρτίου 2013 : Χοιρινό φιλέτο με τυρί κρέμα

Σάββατο,               16 Μαρτίου 2013 : Μοσχαράκι με πέννες

Παρασκευή,           15 Μαρτίου 2013 : Μπιφτέκια κοτόπουλου πανέ

Πέμπτη,                 14 Μαρτίου 2013 : Χοιρινά παϊδάκια με πουρέ πατάτας

Τετάρτη,                13 Μαρτίου 2013 : Σπαγγέτι με τυρί κρέμα και μπέικον

Τρίτη,                     12 Μαρτίου 2013 : Παπαρδέλες με μανούρι και σπανάκι

Δευτέρα,                11 Μαρτίου 2013 : Μελιτζάνες γεμιστές με ντομάτα και φέτα

Κυριακή,                10 Μαρτίου 2013 : Χοιρινές μπριζόλες με μπύρα και ρύζι

Σάββατο,                 9 Μαρτίου 2013 : Ψαρονέφρι με θυμάρι και πατάτες

Παρασκευή,            8 Μαρτίου 2013 : Μαγειρίτσα σούπα

ΤσίκνοΠέμπτη,       7 Μαρτίου 2013 : Συκωταριά Τσικνοπέμπτης

Τετάρτη,                 6 Μαρτίου 2013 : Σπανακόρυζο

Τρίτη,                     5 Μαρτίου 2013 : Παπαρδέλες με κοτόπουλο

Δευτέρα,                 4 Μαρτίου 2013 : Ομελέτα με ζυμαρικά και τυρί

Κυριακή,                  3 Μαρτίου 2013 : Μακαρόνια στο φούρνο με τυρί

Σάββατο,                 2 Μαρτίου 2013 : Γεμιστά ρολά αρνιού με σπανάκι και χαλούμι

Παρασκευή,             1 Μαρτίου 2013 : Κοκκινιστό χταπόδι με πατάτες

Πέμπτη,           28 Φεβρουαρίου 2013 : Ρεβύθια γιαχνί

Τετάρτη,          27 Φεβρουαρίου 2013 : Φιλέτο τιλάπιας με λαχανικά

Τρίτη,               26 Φεβρουαρίου 2013 : Μεθυσμένη συκωταριά

Δευτέρα,          25 Φεβρουαρίου 2013 :  Συκώτι ψητό στο φούρνο

Κυριακή,          24 Φεβρουαρίου 2013 : Πικάντικες γαρίδες

Σάββατο,          23 Φεβρουαρίου 2013 : Κοτόπουλο με χυλοπίτες

Παρασκευή,     22 Φεβρουαρίου 2013 : Γεμιστές ντομάτες με φέτα και ρύζι

Πέμπτη,           21 Φεβρουαρίου 2013 : Μανιτάρια γεμιστά με κιμά και σπανάκι

Τετάρτη,          20 Φεβρουαρίου 2013 : Λαζάνια με λαχανικά

Τρίτη,               19 Φεβρουαρίου 2013 : Κανελόνια με κιμά και μπρόκολο

Δευτέρα,          18 Φεβρουαρίου 2013 :  Γαριδόσουπα

Κυριακή,          17 Φεβρουαρίου 2013 : Αρνάκι μιμόζα κατσαρόλας

Σάββατο,          16 Φεβρουαρίου 2013 : Κοτόπουλο τεριγιάκι με μέλι και ρύζι

Παρασκευή,     15 Φεβρουαρίου 2013 : Ταλιατέλες με σάλτσα ντομάτας και κιμά

Πέμπτη,           14 Φεβρουαρίου 2013 : Κοκκινιστά σουτζουκάκια με ρύζι

Τετάρτη,          13 Φεβρουαρίου 2013 : Σούπα Γκουλάς από την Ουγγαρία

Τρίτη,               12 Φεβρουαρίου 2013 : Ρολό χοιρινό με σως πέστο

Δευτέρα,          11 Φεβρουαρίου 2013 : Ρολό κοτόπουλο γεμιστό με φέτα και σπανάκι

Κυριακή,          10 Φεβρουαρίου 2013 : Πλιγούρι με μακαρόνια

Σάββατο,           9 Φεβρουαρίου 2013 : Σπαγγέτι με καπνιστό σολομό και κάππαρη

Παρασκευή,      8 Φεβρουαρίου 2013 : Γεμιστά μπιφτέκια με ρύζι

Πέμπτη,            7 Φεβρουαρίου 2013 : Λαζάνια με μελιτζάνα και φέτα

Τετάρτη,           6 Φεβρουαρίου 2013 : Πικάντικο μοσχαράκι με ρύζι

Τρίτη,                5 Φεβρουαρίου 2013 : Κοτόπουλο στο φούρνο

Δευτέρα,            4 Φεβρουαρίου 2013 : Νηστίσιμο μυδοπίλαφο

Κυριακή,            3 Φεβρουαρίου 2013 : Νηστίσιμο σπανακόρυζο

Σάββατο,           2 Φεβρουαρίου 2013 : Ψαρόσουπα με τιλάπια και πατάτες

Παρασκευή,      1 Φεβρουαρίου 2013 : Πίτσα μαργαρίτα με τυρί κρέμα

Πέμπτη,             31 Ιανουαρίου 2013 : Μπιφτέκια λαχανικών

Τετάρτη,            30 Ιανουαρίου 2013 : Παπουτσάκια με πουρέ πατάτας

Τρίτη,                 29 Ιανουαρίου 2013 : Μοσχαράκι με μπάμιες

Δευτέρα,            28 Ιανουαρίου 2013 : Χοιρινό γεμιστό με κεφαλογραβιέρα

Κυριακή,            27 Ιανουαρίου 2013 : Λιγκουίνι διαίτης

Σάββατο,           26 Ιανουαρίου 2013 : Μανιταρόσουπα με λευκά μανιτάρια

Παρασκευή,       25 Ιανουαρίου 2013 : Σπαγγέτι με μπέικον και μαϊντανό

Πέμπτη,             24 Ιανουαρίου 2013 : Ρολό κοτόπουλο με μήλο

Τετάρτη,            23 Ιανουαρίου 2013 : Πέρκα στο φούρνο

Τρίτη,                 22 Ιανουαρίου 2013 : Σούπα με πατάτα και τζίντζερ

Δευτέρα,            21 Ιανουαρίου 2013 : Μινεστρόνε με μοσχαράκι και λαχανικά

Κυριακή,            20 Ιανουαρίου 2013 : Μακαρόνια φούρνου με τρία τυριά

Σάββατο,           19 Ιανουαρίου 2013 : Τορτελίνια καρμπονάρα

Παρασκευή,       18 Ιανουαρίου 2013 : Λαζάνια με κιμά κοτόπουλου

Πέμπτη,              17 Ιανουαρίου 2013 : Μακαρόνια με κιμά

Τετάρτη,             16 Ιανουαρίου 2013 : Γεμιστές ντομάτες με κιμά και καροτο

Τρίτη,                  15 Ιανουαρίου 2013 : Αρνίσιο μπούτι στη λαδόκολλα

Δευτέρα,             14 Ιανουαρίου 2013 : Ομελέτα με φέτα, πιπεριές και πατάτες

Κυριακή,             13 Ιανουαρίου 2013 : Ταλιατέλες με κοτόπουλο και κρέμα γάλακτος

Σάββατο,            12 Ιανουαρίου 2013 : Μπακαλιάρος κοκκινιστός

Παρασκευή,        11 Ιανουαρίου 2013 : Κοκκινιστά κεφτεδάκια τόνου

Πέμπτη,              10 Ιανουαρίου 2013 : Μακαρόνια με μελιτζάνες

Τετάρτη,              9 Ιανουαρίου 2013 : Γιουβαρλάκια αυγολέμονο

Τρίτη,                  8 Ιανουαρίου 2013 : Μακαρόνια φούρνου με μοτσαρέλα

Δευτέρα,              7 Ιανουαρίου 2013 : Κοτόπουλο λεμονάτο στο φούρνο

Kυριακή,              6 Ιανουαρίου 2013 : Κανελόνια με κιμά και μπέικον

Σάββατο,             5 Ιανουαρίου 2013 : Κοτόπουλο σωτέ με καλαμπόκι

Παρασκευή,        4 Ιανουαρίου 2013 : Γιουβαρλάκια

Πέμπτη,              3 Ιανουαρίου 2013 : Αρνί με μακαρόνια στο φούρνο

Τετάρτη,             2 Ιανουαρίου 2013 : Μελιτζάνες φούρνου με φέτα

Τρίτη,                  1 Ιανουαρίου 2013 : Χοιρινά μπιφτεκάκια ζυμωμένα με πατάτα

Δευτέρα,            31 Δεκεμβρίου 2012 : Σνίτσελ γεμιστό

Κυριακή,            30 Δεκεμβρίου 2012 : Γλώσσα βοδινή με λευκή σως

Σάββατο,           29 Δεκεμβρίου 2012 : Σούπα με καρότο, πατάτα και μοσχάρι

Παρασκευή,      28 Δεκεμβρίου 2012 : Πέννες με σάλτσα τόνου

Πέμπτη,            27 Δεκεμβρίου 2012 : Πέννες με κιμά στο φούρνο

Τετάρτη,           26 Δεκεμβρίου 2012 : Μουσακάς με πιπεριές

Τρίτη,                25 Δεκεμβρίου 2012 : Γεμιστό αρνάκι

Δευτέρα,           24 Δεκεμβρίου 2012 : Κατσίκι φρικασέ

Κυριακή,           23 Δεκεμβρίου 2012 : Μπριζόλες με γλυκοπατάτες

Σάββατο,           22 Δεκεμβρίου 2012 : Χοιρινό κότσι με μπύρα

Παρασκευή,      21 Δεκεμβρίου 2012 : Χοιρινά φιλέτα με μπύρα και μουστάρδα

Πέμπτη,            20 Δεκεμβρίου 2012 : Ψαρόσουπα με πατάτες και ντομάτα

Τeτάρτη,           19 Δεκεμβρίου 2012 : Σουφλέ ζυμαρικών με τυριά

Τρίτη,                18 Δεκεμβρίου 2012 : Μοσχαράκι με πατάτες στη γάστρα

Δευτέρα,            17 Δεκεμβρίου 2012 : Παστίτσιο χορτοφαγικό

Κυριακή,            16 Δεκεμβρίου 2012 : Πέννες στο φούρνο με κασέρι

Σάββατο,           15 Δεκεμβρίου 2012 : Κόκκινη ψαρόσουπα με πατάτες

Παρασκευή,      14 Δεκεμβρίου 2012 : Κοτόσουπα

Πέμπτη,            13 Δεκεμβρίου 2012 : Σούπα με κοτόπουλο και λαχανικά

Τετάρτη,           12 Δεκεμβρίου 2012 : Σούπα μινεστρόνε με κοφτό μακαρονάκι

Τρίτη,                11 Δεκεμβρίου 2012 : Κοτόπουλο φούρνου με μακαρόνια

Δευτέρα,           10 Δεκεμβρίου 2012 : Παστίτσιο

Κυριακή,             9 Δεκεμβρίου 2012 : Σνίτσελ κοτόπουλο

Σάββατο,            8 Δεκεμβρίου 2012 : Φρικασέ με σπάλα αρνιού

Παρασκευή,       7 Δεκεμβρίου 2012 : Παραδοσιακή φασολάδα

Πέμπτη,             6 Δεκεμβρίου 2012 : Μελιτζάνες παπουτσάκια με μπεσαμέλ και μυζήθρα Ήπειρος

Τετάρτη,            5 Δεκεμβρίου 2012 : Παπαρδέλες με κοτόπουλο, μανιτάρια κα πάπρικα

Τρίτη,                 4 Δεκεμβρίου 2012 : Μοσχαράκι ραγού με λιγκουίνι

Δευτέρα,            3 Δεκεμβρίου 2012 : Χοιρινές μπριζόλες με πατάτες

Κυριακή,             2 Δεκεμβρίου 2012 : Κανελόνια με σπανάκι και κρέμα γάλακτος

Σάββατο,            1 Δεκεμβρίου 2012 : Κοτόπουλο αλά κρεμ με ρύζι

Παρασκευή,       30 Νοεμβρίου 2012 : Καλαμαράκια γεμιστά με ρύζι και λαχανικά

Πέμπτη,             29 Νοεμβρίου 2012 : Πέστροφα πανέ με χόρτα

Τετάρτη,            28 Νοεμβρίου 2012 : Μπακαλιάρος σκορδαλιά

Τρίτη,                 27 Νοεμβρίου 2012 : Νηστίσιμοι κεφτέδες θαλασσινών

Δευτέρα,            26 Νοεμβρίου 2012 : Γαρίδες πανέ με σάλτσα κοκτέιλ

Κυριακή,            25 Νοεμβρίου 2012 : Μπακαλιάρος ποσέ με λαχανικά

Σάββατο,           24 Νοεμβρίου 2012 : Μινεστρόνε με ζυμαρικά

Παρασκευή,       23 Νοεμβρίου 2012 : Κανελόνια με μπρόκολο και τυριά

Πέμπτη,             22 Νοεμβρίου 2012 : Νηστίσιμα γεμιστά

Τετάρτη,            21 Νοεμβρίου 2012 : Παστίτσιο με στραγγιστό γιαούρτι Μεβγάλ

Τρίτη,                 20 Νοεμβρίου 2012 : Καλαμαράκια κοκκινιστά

Δευτέρα,            19 Νοεμβρίου 2012 : Πέννες με τυρί κρέμα και μανιτάρια

Κυριακή,            18 Νοεμβρίου 2012 : Κατσικάκι Αιγαιοπελαγήτικο

Σάββατο,            17 Νοεμβρίου 2012 : Λαζάνια με κοτόπουλο και σάλτσα ντομάτας

Παρασκευή,       16 Νοεμβρίου 2012 : Αφράτα μπιφτέκια

Πέμπτη,              15 Νοεμβρίου 2012 : Παστίτσιο με κιμά κοτόπουλου

Τετάρτη,            14 Νοεμβρίου 2012 : Σφυρίδα στο φούρνο

Τρίτη,                 13 Νοεμβρίου 2012 : Παστίτσιο με λαζάνια και λαχανικά

Δευτέρα,             12 Νοεμβρίου 2012 : Λαχματζούν με κιμά και ντομάτα

Κυριακή,             11 Νοεμβρίου 2012 : Φετουτσίνι με πέστο βασιλικού

Σάββατο,            10 Νοεμβρίου 2012 : Λαζάνια με κιμά και μανιτάρια

Παρασκευή,         9 Νοεμβρίου 2012 : Κοτόπουλο με κρεμώδη σάλτσα

Πέμπτη,               8 Νοεμβρίου 2012 : Γεμιστά κολοκυθάκια με μυζήθρα

Τετάρτη,              7 Νοεμβρίου 2012 : Ρολό κιμά με αυγό

Τρίτη,                   6 Νοεμβρίου 2012 : Σουφλέ λαχανικών

Δευτέρα,              5 Νοεμβρίου 2012 : Πατατοκεφτέδες με μάραθο

Κυριακή,              4 Νοεμβρίου 2012 : Παπαρδέλες με μανιτάρια και κοτόπουλο

Σάββατο,             3 Νοεμβρίου 2012 : Μαγειρίτσα ταχινάτη

Παρασκευή,         2 Νοεμβρίου 2012 : Νηστίσιμο ιμάμ μπαϊλντί

Πέμπτη,               1 Νοεμβρίου 2012 : Νηστίσιμες σουπιές φούρνου

Τετάρτη,            31 Οκτωβρίου 2012 : Νηστίσιμοι κεφτέδες από χταπόδι

Τρίτη,                 30 Οκτωβρίου 2012 : Νηστίσιμα μύδια σαγανάκι

Δευτέρα,            29 Οκτωβρίου 2012 : Νηστίσιμα ντολμαδάκια γιαλαντζί

Κυριακή,            28 Οκτωβρίου 2012 : Νηστίσιμα κεφτεδάκια σόγιας

Σάββατο,           27 Οκτωβρίου 2012 : Μοσχαρίσιο νουά στο φούρνο

Παρασκευή,       26 Οκτωβρίου 2012 : Νούντλς με τσίλι και μοσχάρι

Πέμπτη,             25 Οκτωβρίου 2012 : Κεφτεδάκια με φύλλο σφολιάτας

Τετάρτη,            24 Οκτωβρίου 2012 : Λαζάνια με πέστο βασιλικού

Τρίτη,                 23 Οκτωβρίου 2012 : Κολοκυθοκεφτέδες με τυρί

Δευτέρα,            22 Οκτωβρίου 2012 : Φιλέτο χοιρινό διαίτης

Κυριακή,            21 Οκτωβρίου 2012 : Ντομάτες γεμιστές με κολοκυθάκια και πιπεριές

Σάββατο,           20 Οκτωβρίου 2012 : Κουνέλι μαρινάτο

Παρασκευή,      19 Οκτωβρίου 2012 : Φασολάδα

Πέμπτη,            18 Οκτωβρίου 2012 : Κολοκυθάκια με τυριά διαίτης

Τετάρτη,           17 Οκτωβρίου 2012 : Κροκέτες με σπανάκι και τυρί

Τρίτη,               16 Οκτωβρίου 2012 : Μπρουσκετές με σαρδέλες και πάστα ελιάς

Δευτέρα,           15 Οκτωβρίου 2012 : Κεφτέδες από μανιτάρια

Κυριακή,           14 Οκτωβρίου 2012 : Χοιρινό λεμονάτο

Σάββατο,          13 Οκτωβρίου 2012 : Θράψαλα με ρύζι

Παρασκευή,      12 Οκτωβρίου 2012 : Κανελόνια με κιμά κοτόπουλου και μπρόκολο

Πέμπτη,            11 Οκτωβρίου 2012 : Καλαμαράκια γεμιστά διαίτης

Τετάρτη,           10 Οκτωβρίου 2012 : Μελιτζάνες ψητές με ντομάτα

Τρίτη,                  9 Οκτωβρίου 2012 : Παραδοσιακός μουσακάς

Δευτέρα,             8 Οκτωβρίου 2012 : Μπιφτέκια από φακές

Κυριακή,             7 Οκτωβρίου 2012 : Κανελόνια με κιμά και μπεσαμέλ

Σάββατο,            6 Οκτωβρίου 2012 : Γαριδοκεφτέδες

Παρασκευή,       5 Οκτωβρίου 2012 : Κοτόπουλο πανέ με τσένταρ

Πέμπτη,             4 Οκτωβρίου 2012 : Λαζάνια με σπανάκι και τυριά

Τετάρτη,            3 Οκτωβρίου 2012 : Μυδοπίλαφο χωρίς λάδι

Τρίτη,                 2 Οκτωβρίου 2012 : Φιλέτο σφυρίδας με ρεβύθια στο φούρνο

Δευτέρα,            1 Οκτωβρίου 2012 : Σπαγγέτι με κεφτεδάκια γαλοπούλας

Κυριακή,        30 Σεπτεμβρίου 2012 : Μοσχαράκι κοκκινιστό με πατάτες

Σάββατο,       29 Σεπτεμβρίου 2012 : Σουτζουκάκια σμυρναίϊκα

Παρασκευή,  28 Σεπτεμβρίου 2012 : Λαχανοντολμάδες για χορτοφάγους

Πέμπτη,        27 Σεπτεμβρίου 2012 : Ψητές μελιτζάνες με φέτα

Τετάρτη,       26 Σεπτεμβρίου 2012 : Μπιφτέκια με λίγες θερμίδες

Τρίτη,            25 Σεπτεμβρίου 2012 : Μπριάμ

Δευτέρα,       24 Σεπτεμβρίου 2012 : Νηστίσιμη ταχινόσουπα

Κυριακή,       23 Σεπτεμβρίου 2012 : Ρολό κοτόπουλο

Σάββατο,      22 Σεπτεμβρίου 2012 : Κεφτεδάκια γαλοπούλας με ρύζι

Παρασκευή,  21 Σεπτεμβρίου 2012 : Κοκκινιστό κοτόπουλο με πέννες

Πέμπτη,        20 Σεπτεμβρίου 2012 : Γαρίδες με σπανάκι και σάλτσα ντομάτας

Τετάρτη,       19 Σεπτεμβρίου 2012 : Γεμιστά μανιτάρια με τυρί κρέμα και λαχανικά

Τρίτη,            18 Σεπτεμβρίου 2012 : Ταλιατέλες ογκρατέν

Δευτέρα,       17 Σεπτεμβρίου 2012 : Φετουσίνι με κοτόπουλο και κρέμα γάλακτος

Κυριακή,       16 Σεπτεμβρίου 2012 : Λαζάνια με κιμά

Σάββατο,      15 Σεπτεμβρίου 2012 : Ψητά μανιτάρια πλευρώτους με ρίγανη και σκόρδο

Παρασκευή,  14 Σεπτεμβρίου 2012 : Γεμιστά κολοκυθάκια

Πέμπτη,       13 Σεπτεμβρίου 2012 : Ψαρονέφρι με σάλτσα τυριού

Τετάρτη,      12 Σεπτεμβρίου 2012 : Πέννες με αρακά, μανιτάρια και μπέικον

Τρίτη,          11 Σεπτεμβρίου 2012 : Μακαρόνια με πέστο και καρότο

Δευτέρα,     10 Σεπτεμβρίου 2012 : Ριγκατόνι με μελιτζάνες στο φούρνο

Κυριακή,       9 Σεπτεμβρίου 2012 : Πίτσα με καλαμπόκι, ντομάτες και μπέικον

Σάββατο,      8 Σεπτεμβρίου 2012 : Μεξικάνικο Μπουρίτο

Παρασκευή,  7 Σεπτεμβρίου 2012 : Γεμιστά καλαμαράκια διαίτης

Πέμπτη,        6 Σεπτεμβρίου 2012 : Σπαγγέτι με λιαστές ντομάτες

Το καλύτερο πρωινό που μπορείτε να κάνετε είναι: Ρολά σφολιάτας με κανέλα και μύρτιλλα.

Δοκιμάστε μια νέα πρόταση για το πρωινό σας που θα το λατρέψουν μικροί και μεγάλοι.

συνταγή

Φτιάξτε μόνες σας τα αγαπημένα τραγανά Κουλούρια Θεσσαλονίκης

Όλες αυτό αναρωτιόμαστε καθημερινά. Τι να μαγειρέψω σήμερα. Το θέμα είναι λόγο της κρίσης να προτιμήσεις σε κόστος οικονομικά προϊόντα… Δεν ξέρω βέβαια την οικονομική σου κατάσταση. Εγώ πάντως εχθές έφτιαξα καρμπονάρα, ένα κάπως φθηνό φαγητό. Την συνταγή μπορείς να την βρεις εδώ http://www.womanoclock.gr/category/syntages/kyriws-piata