Τι είναι UHS-I;

Αγόρασα μία κάρτα μνήμης Micro SDHC και γράφει πως είναι UHS-I. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό;

Απαντήσεις

UHS σημαίνει "Ultra High Speed" και αναφέρεται στη νέα τεχνολογία που επιτρέπει υψηλότερες ταχύτητες διασύνδεσης για κάρτες μνήμης Secure Digital High Capacity (SDHC) και Secure Digital Εκτεταμένη Χωρητικότητα (SDXC). Το (UHS)-I δηλώνει ταχύτητες διασύνδεσης έως 104MB / sec. Οι κάρτες SDHC ή SDXC που υποστηρίζουν "UHS" θα μπορούσαν να έχουν απόδοση έως και 104MB / sec.