Στέφανι Σκοτ (Stefanie Scott) Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της αμερικανίδας ηθοποιού Στέφανι Σκοτ (Stefanie Scott).

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Stefanie Scott (πλήρης όνομα: Stefanie Noelle Scott) γεννήθηκε στις 6 Δεκεμβρίου του 1996 στο Σικάγο του Ιλινόις, και είναι ηθοποιός και τραγουδίστρια. Η Scott είναι γνωστή για τους ρόλους της ως Lexi Reed στο Disney Channel, "A.N.T. Farm (2011-2014)", ως Dana Tressler στην ταινία μεγάλου μήκους "Flipped (2010)", για το οποίο κέρδισε το 2011 το Young Artist Award, και "No Strings Attached (2011)" ως Young Emma. Θα πρωταγωνιστήσει επίσης στην επερχόμενη συνέχεια της ταινίας τρόμου "Insidious: Chapter 3 (2015)" ως Sue. [periergos.gr]