Σεξ: Τι ανάβει ένα Σκορπιό (ζώδιο);

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Σκορπιός είναι ευαίσθητος και συχνά εμπλέκεται συναισθηματικά στο σεξ. Είναι σεμνός και χρειάζεται εμπιστοσύνη. Αν ξεπεράσει την επιφυλακτικότητά του, επιστρατεύει τις άγριες φαντασιώσεις του. Εκφράζεται με το άγγιγμα και τα μάτια και δεν του αρέσει να μιλά την ώρα του σεξ. Κρύβει ένταση και μυστήριο. Δεν θεωρεί ερωτισμό μόνο τη σεξουαλική πράξη. Τρελαίνεται για τα ερωτικά παιχνίδια και κάθε είδος σεξ εκτός από το γλυκανάλατο. Δεν έχει όρια και ταμπού. Έχει φαντασιώσεις που θέλει να τις κάνει πράξη. Είναι ορμητικός και παθιασμένος, πιστός και έμπιστος. Γνωρίζει καλά τις τεχνικές του έρωτα. Διαισθάνεται τις επιθυμίες της συντρόφου του.

Θεωρεί τα προκαταρκτικά απαραίτητα. Είναι κτητικός και κρύβει τα συναισθήματά του. Ξεδιπλώνει σιγά-σιγά τα χαρτιά του. Φαίνεται ήρεμος και λίγο απόμακρος αλλά στο κρεβάτι είναι ο τέλειος εραστής. Η αγάπη και ο πόθος είναι σημαντικά γι’ αυτόν. Εξερευνεί τα σκοτεινά σημεία της σεξουαλικότητας, τα βάθη της ψυχής. Πειραματίζεται , είναι επιδέξιος και ξέρει τον τρόπο για να σε στείλει στον έβδομο ουρανό. Το σεξ του δίνει ενέργεια ενώ η ρουτίνα τον σκοτώνει. Μαγνητίζει, γοητεύει, τον τραβάνε οι ωραίες μυρωδιές. Θέλει να νιώθει πως του ανήκεις ολοκληρωτικά. Αν φλερτάρεις, τον έχεις χάσει. Εμπλέκεται σε ερωτικές περιπέτειες, συχνά επιπόλαιες. Έχει ανεπτυγμένες σαζομαζοχιστικές τάσεις. Τρελαίνεται για καυτά εσώρουχα και αρωματικά έλαια. Του αρέσουν το δάγκωμα, το γλείψιμο, τα χάδια στους μηρούς και το στοματικό σεξ. Ερωτογενής ζώνη τα γεννητικά όργανα. Αν δεν έχεις κάνει έρωτα με Σκορπιό, δεν έχεις κάνει ποτέ.

Η γυναίκα Σκορπιός έχει ένστικτο, διαλέγει από μακριά το ταίρι της. Δεν της αρέσουν οι επιπόλαιες σχέσεις, ξέρει τι θέλει. Είναι καυτή στο κρεβάτι και γνωρίζει την τέχνη του οργασμού. Το παιχνίδι μαζί της είναι επικίνδυνο. Το κορμί της αφήνει ερωτικές υποσχέσεις. Σε όποιο σημείο και αν της αγγίξεις, τρελαίνεται.

Πρόβλεψη: Θα ερωτευτείς, θα απολαύσεις το σεξ, το πάθος και θα απελευθερωθείς. Οι προτάσεις θα είναι πολλές και μερικές παράνομες. Αν είσαι σε σχέση, θα περάσεις καλά και μπορεί να αποφασίσεις μια επισημοποίηση ή ένα γάμο.

missbloom.gr