Πόσο εύκολο είναι να μάθω ισπανικά;

Απαντήσεις

Αρκετά γιατί τα Ισπανικά είναι μια λατινογενής γλώσσα. Ειδικά για άτομα που γνωρίζουν ήδη κάποια άλλη λατινογενή γλώσσα όπως αγγλικά, γαλλικά κ.ο.κ.

Το αλφάβητο είναι σχεδόν ίδιο και το μόνο που χρειάζεται εξάσκηση είναι η ιδιαίτερη προφορά κάποιων γραμμάτων.

Οι ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΞΥΝΗ θεωρούν απαραίτητο εργαλείο για τη σωστή εκμάθηση της γλώσσας, τη μύηση στην κουλτούρα, το λυρισμό και το ισπανικό ταπεραμέντο, ώστε να καταλάβουν τη διαφορετικότητά της.