Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Papa Hemingway in Cuba (2015)";

Απαντήσεις

Κατά τη διάρκεια της κουβανικής επανάστασης, ο αμερικανός δημοσιογράφος Εντ Μάιερς ξεκινά την προσωπική του αποστολή, να συναντήσει τον είδωλο του, τον Έρνεστ Χέμινγουεϊ. Κρυμμένος σε μια ιδιωτική έπαυλη με τη σύζυγο του, Μαίρη, ο διάσημος συγγραφέας ψαρεύει, πίνει, ενώ την ίδια ώρα το νησί βράζει. Σε αυτό το ασταθές περιβάλλον, ο Μάιερς θα ανακαλύψει τη δύναμη του, ενώ την ίδια ώρα θα δει ότι όλοι οι ήρωες είναι και απλοί άνθρωποι. [cine.gr]

Papa Hemingway in Cuba (2015)