Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "The Necessary Death of Charlie Countryman (2013)";

Απαντήσεις

Σκηνοθεσία: Fredrik Bond
Σενάριο: Matt Drake
Ηθοποιοί: Shia LaBeouf, Evan Rachel Wood, Mads Mikkelsen, Til Schweiger
Πρεμιέρα (US): 15/11/13
Είδος ταινίας: Action | Comedy
Χώρα παραγωγής: Romania | USA
Βαθμολογία: 6.3/10 (6,379)

Υπόθεση:
Μετά τον θάνατο της μητέρας του από καρκίνο, ο Τσάρλι ταξιδεύει στο Βουκουρέστι. Αυτό γίνεται μετά από συμβουλή της μητέρας του, που εμφανίζεται σε όραμα και του λέει πως εκεί μπορεί να απελευθερώσει το μυαλό και την καρδιά του. Κατά τη διάρκεια της πτήσης, άλλος ένας θάνατος σημαδεύει τον Τσάρλι. Αυτή τη φορά ένας επιβάτης, με τον οποίο πρόλαβε να γνωριστεί. Τώρα, επιφορτίζεται μια νέα αποστολή: να παραδώσει στην κόρη του νεκρού, την Γκάμπι, την βαλίτσα του πατέρα της. Όμως, ένας ψυχωτικός έμπορος ναρκωτικών έχει πάρει αιχμάλωτη την κοπέλα και δεν έχει σκοπό να τη δώσει σε έναν αδαή Αμερικανό. Αυτό δεν θα σταματήσει τον Τσάρλι που θα κάνει τα πάντα για να την απελευθερώσει, μιας και ήδη την έχει ερωτευτεί. [cine.gr]