Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Mr. & Mrs. Smith (2005)";

"Ο κύριος και η κυρία Σμιθ (2005)" υπόθεση;

Απαντήσεις

Ο John (Brad Pitt) και η Jane (Angelina Jolie) απαντούν στις ερωτήσεις που τους κάνει ένας σύμβουλος γάμων. Το ζευγάρι είναι παντρεμένο εδώ και πέντε ή έξι χρόνια, αλλά ο γάμος τους υποφέρει στο σημείο που δεν μπορούν να θυμηθούν την τελευταία φορά που έκαναν σεξ. Λένε την ιστορία της πρώτης τους συνάντησης στην Μπογκοτά της Κολομβίας, όπου και οι δύο το σκάσαν από τις κολομβιανές αρχές. Δεδομένου ότι οι αρχές έψαχναν τουρίστες που ταξιδεύουν μόνοι τους μετά από μια πρόσφατη κλοπή, οι δύο ισχυρίστηκαν ότι ήταν μαζί για να αποφύγουν την ανάκριση.

Στην πραγματικότητα, ο John και η Jane είναι και οι δύο επαγγελματίες δολοφόνοι, που εργάζονται για διαφορετικά πρακτορεία και δεν γνωρίζει ο ένας για τον άλλον το κανονικό επάγγελμα. Κάποια στιγμή τους ανατίθεται, από τα αντίπαλα πρακτορεία τους, να σκοτώσουν ο ένας τον άλλο.

periergos.gr

Mr. & Mrs. Smith (2005)