Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Le Dernier Loup (Wolf Totem) (2015)";

Απαντήσεις

1967 κι ένας φοιτητής από το Πεκίνο, ο Τσεν Ζεν, στέλνεται να ζήσει ανάμεσα στις νομαδικές φυλές της κινεζικής επαρχίας της Εσωτερικής Μογγολίας, ώστε να διδάξει βοσκούς. Αντί για αυτό, θα βρεθεί ο ίδιος να διδάσκεται από τους βοσκούς και τον δεσμό που μοιράζονται με τους παραδοσιακούς τους εχθρούς, τους λύκους. Ένας δεσμός που απειλείται από κυβερνητικές αποφάσεις. [cine.gr]