Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Hitman: Agent 47 (2015)";

Απαντήσεις

Μια ομάδα δολοφόνων βοηθάει μια γυναίκα για να βρει τον πατέρα της και να αποκαλύψει τα μυστήρια...

Ο πράκτορας 47 είναι ένας επίλεκτος εκτελεστής, γενετικά μορφοποιημένος να είναι η απόλυτη φονική μηχανή, και αναγνωρίζεται μονάχα με τα δύο ψηφία στο μπαρκόντ τατουάζ του στο πίσω μέρος του κεφαλιού. Είναι το απόγειο έρευνας χρόνων και 46 παλιότερων κλώνων. Τελευταία του αποστολή είναι να χτυπήσει μια τεράστια εταιρία που σκοπό έχει να αποκωδικοποιήσει τα μυστικά του 47, ώστε να φτιάξει έναν τέλειο στρατό. Συμμαχώντας με μια γυναίκα που ίσως κρατάει το μυστικό που μπορεί να υπερνικήσει τον ισχυρό αντίπαλο, ο 47 θα έρθει αντιμέτωπος με αποκαλύψεις από το ίδιο του το παρελθόν και θα ενώπιος με μια επική μάχη επί του φονικού του εχθρού. [cine.gr]