Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics (2020)";

Απαντήσεις

Το Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics είναι ένα ντοκιμαντέρ με κωμικές ιστορίες από πρωτοκλασάτους ηθοποιούς, κωμικούς και μουσικούς. Οι Αναπαραστάσεις με αστέρια και παραισθησιακές κινούμενες εικόνες ζωντανεύουν τις σουρεαλιστικές ψευδαισθήσεις τους. Συνδυάζοντας την κωμωδία με μια διεξοδική διερεύνηση των ψυχεδελικών, το ντοκιμαντέρ εξερευνά τα πλεονεκτήματα, τα μειονεκτήματα, την επιστήμη, την ιστορία, το μέλλον, την ποπ πολιτιστική επίδραση και τις κοσμικές δυνατότητες των παραισθησιογόνων. Η ταινία αντιμετωπίζει τα μεγάλα ερωτήματα: Μπορούν τα ψυχεδελικά να παίζουν σημαντικό ρόλο στη θεραπεία της κατάθλιψης, του εθισμού και να μας βοηθήσουν να αντιμετωπίσουμε τη δική μας θνησιμότητα; Είμαστε όλοι φτιαγμένοι από τα ίδια πράγματα; Είναι πραγματικά η αγάπη αυτό που χρειαζόμαστε; Μπορούν τα δέντρα να μιλήσουν;

periergos.gr

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics (2020)