Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse (2015)";

Απαντήσεις

Όταν ο επίδοξος ιππότης Gareth πηγαίνει σε αναζήτηση για ένα πεσμένο κομήτη που φημολογείται ότι περιέχει χρυσό, συγκλονίζεται γιατί βρίσκει το δράκο Drago. Μετά που ο Drago σώζει τη ζωή του Gareth οι δύο περίπλοκα ενώνονται και πρέπει να συνεργαστούν για να νικήσουν έναν κακό μάγο και να σταματήσει η βασιλεία του τρόμου. Στην πορεία, ο Gareth μαθαίνει το αληθινό νόημα του να είσαι ένας ιππότης...