Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Chasing Molly (2019)";

Απαντήσεις

Το πρωτοπαλίκαρο ενός διαβόητου μαφιόζου, ο κ. Black (Kurt Angle), χρειάζεται ένα ακόμα άτομο για να καθαρίσει το εγκληματικό τους κρησφύγετο. Ενώ βρίσκονται στο χώρο, ο Atticus κλέβει μια τσαγιέρα από το συρτάρι ενός γραφείου. Αργότερα, αντιλαμβάνεται ότι η τσαγιέρα είναι γεμάτη με κάποιο είδος ναρκωτικού. Μεταφέροντας το φάρμακο σε έναν «ειδικό», ανακαλύπτουν ότι είναι κάποια μορφή υψηλής έκστασης. Μετά από ένα λεπτό, ο «ειδικός» αισθάνεται ότι μπορεί να «πιπιλίζει το πουλί του». Ενθουσιασμένοι από αυτό που ζούνε, βιντεοσκοπούν την αντίδρασή του «ειδικού» για να το ανεβάσουν στο Διαδίκτυο και να αρχίσουν να πουλάνε το φάρμακο.

Αυτή η ανακάλυψη ξεκινά ένα παράξενο μοντάζ κρυφών συναλλαγών πώλησης που τελειώνει με την απαγωγή του Atticus από τον ίδιο τον κ. Black. Αμέσως μετά, ο κ. Blackρχεται σε επαφή με τη Molly και της λέει να επιστρέψει τα ναρκωτικά που έκλεψε ο Atticus αλλιώς θα σκοτώσει και θα στη συνέχεια θα βρει και την ίδια. Η Molly συμφωνεί, αλλά δυστυχώς ο Atticus πούλησε όλα τα ναρκωτικά και καταχράστηκε όλα τα χρήματα που κέρδισε από την πώληση του ναρκωτικού.

periergos.gr

Chasing Molly (2019)