Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας "Asuran (2019)";

Απαντήσεις

Ο Sivasaamy ζει με τη γυναίκα και τα παιδιά του σε ένα απομακρυσμένο μέρος, όπου ζούνε καλλιεργώντας τη γη. Όταν ο άπληστος, πλούσιος βαρόνος Vadakkooran από την κοντινή πόλη θέλει να πάρει τη γη τους, σκοτώνει σε μία διαμάχη το μεγάλο γιο του Sivasaamy, ο μικρότερος γιος του σκοτώνει τον Vadakkooran, για να εκδικηθεί τον θάνατο του αδελφού του. Για να προστατεύσει το γιο του, ο Sivasaamy τον παίρνει μέσα στο δάσος για να κρυφτεί και να ξεφύγει από τους τύπους του Vadakkooran. Όλοι στην οικογένεια σκέφτονται ότι ο Sivasaamy είναι ένας υποτακτικός πατέρας για την οικογένειά του, που φοβάται και προσπαθεί να τους προστατεύσει.

Το Asuran είναι μια ταινία δράσης βασισμένη στο μυθιστόρημα Vekkai που έγραψε ο Poomani, ένας διάσημος μυθιστοριογράφος του Tamil, σκηνοθετημένη από τον Vetrimaaran.

periergos.gr

Asuran (2019)