Πηνελόπη Πλάκα Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της ελληνίδας ηθοποιού Πηνελόπης Πλάκα.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Πηνελόπη Πλάκα γεννήθηκε στις 7 Νοεμβρίου του 1991 στην Θεσσαλονίκη, και είναι ηθοποιός. Σπουδάσε στην δραματική σχολή Μαίρη Τράγκα και παράλληλα στο Παιδαγωγικό Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων στο τμήμα Νηπιαγωγών.

Το 2012 έκανε το τηλεοπτικό της ντεμπούτο ως Ζωή, στην κοινωνική σειρά του ΑΝΤ1 "Είναι Στιγμές". Το 2013, υποδύεται την Ειρήνη, στην κωμική σειρά του Mega "Με Τα Παντελόνια Κάτω". Το 2014, μας συστήθηκε ως Γκέλυ Νικολαϊδη, στην κωμική σειρά του Ant1 "Οι συμμαθητές¨.

Το 2012, κάνει και το κινηματογραφικό της ντεμπούτο, όταν υποδήθηκε μια ιερόδουλη κοπέλα, στην ταινία του Νίκου Κούνδουρου "Πλοίο (2012)".

periergos.gr