Ορέστης Τρίκας βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα του έλληνα ηθοποιού Ορέστη Τρίκα.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Ορέστης Τρίκας γεννήθηκε στις 19 Δεκεμβρίου 1981 στην Αθήνα και είναι ηθοποιός. Είναι απόφοιτος των Ανώτερων Δραματικών Σχολών «Ίασμος» και «Μαίρη Βογιατζή - Τράγκα». Έχει γνώσεις κλαρίνου και σαξόφωνου.

Στο ευρύ κοινό έγινε γνωστός μέσα από τους ρόλους του ως Νικόλας Παυλάκος, στην κοινωνική σειρά του Mega "Η Ζωή Της Άλλης (2009-2012)", ως ο "Ρώσος", Παύλος Γιαννόπουλος, στην κοινωνική σειρά του Mega "Κλεμμένα Όνειρα (2011-2015)", και στην κοινωνική σειρά του Ant1 "Χωρίς Όρια (2011)".

Στον κινηματογράφο έπαιξε στην κωμωδία του Δημήτρη Αρβανίτη "Μια Νύχτα Στην Αθήνα (2013)".

Επίσης, έχει εμφανιστεί σε πολλές θεατρικές και μουσικές παραστάσεις.

[periergos.gr]