Μαρίνος Κόνσολος Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα του κύπριου ηθοποιού Μαρίνου Κόνσολου.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Μαρίνος Κόνσολος γεννήθηκε στις 26 Ιουλίου του 1987 στην Λευκωσία (Κύπρος), και είναι ηθοποιός. Σπούδασε υποκριτική στην δραματική σχολή του Εθνικού Θεάτρου.

Στην τηλεόραση έπαιξε στην δραματική σειρά του Sigma TV "Άσπρα μπαλόνια (2011-2013)", και, στην κοινωνική σειρά του ΑΝΤ1 "Μπρούσκο (2013-)", στο ρόλο του Αντώνη Σταυρίδη. Το 2012, ήταν ο νικητής της ψυχαγωγικής εκπομπής του Mega κύπρου "Dansing for you 2".

Ο Μαρίνος επίσης, κάνει και καθημερινά τη δική του ραδιοφωνική εκπομπή στον Love Fm Κύπρου.

periergos.gr