Λέβεν Ραμπίν (Leven Rambin) βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα:

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Λέβεν Ραμπίν (Leven Rambin) γεννήθηκε στις 17 Μαίου του 1990 στο Χιούστον, Τέξας, και είναι ηθοποιός. Είναι γνωστή για το διπλό της ρόλο ως Lily Montgomery και Ava Benton στη σειρά All My Children (2004–2008), και τους επαναλαμβανόμενους ρόλους της στο "Grey 's Anatomy", "Terminator: The Sarah Connor Chronicles", "One Tree Hill", "Wizards of Waverly Place", και "CSI: Miami". Εμφανίστηκε στην ταινία του 2012 "The Hunger Games" ως Glimmer, , και ως Clarisse La Rue στην ταινία φαντασίας του 2013 "Percy Jackson: Sea of Monsters".

Η Rambin ξεκίνησε την καριέρα της σε ηλικία 13 ετών, στη τηλεοπτική σειρά του ABC "All My Children", παίζοντας το ρόλο της Lily Montgomery, την αυτιστικής κόρης του Jackson Montgomery. Ήταν υποψήφια για το βραβείο Outstanding Younger Actress σε μια σειρά δράματος για τους ρόλους της Lily Montgomery και Ava Benton. [periergos.gr]