Κώστας Αποστολάκης Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα του έλληνα ηθοποιού Κώστα Αποστολάκη.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Κώστας Αποστολάκης, γεννήθηκε στις 12 Δεκεβρίου του 1969 στην Κρήτη και είναι απόφοιτος της Δραματικής Σχολής του Πειραϊκού Συνδέσμου.
Ως ηθοποιός έχει λάβει μέρος σε πολλές τηλεοπτικές σειρές, συμπεριλαμβανομένων (οι πιο πρόσφατες) "Το μεζεδοπωλείο (2013)" στον ΣΚΑΙ, "Καλές δουλειές (2014)" στον ΑΝΤ1, "Εθνική Ελλάδος (2015)" στο Mega, και, "Μάλιστα, Σεφ! (2015)" στο Mega, ενώ έχει συμμετάσχει και σε αρκετές θεατρικές παραστάσεις.

Στον κινηματογράφο έπαιξε στις ταινίες "Λούφα και απαλλαγή Άι Φορ (Ι4) (2008)", "Ο Ηλίας του 16ου (2008)", "I love Καρδίτσα (2010)", "Στο ξέσπασμα του φεγγαριού (2010)", και, "Οι γαμπροί της Ευτυχίας (2015)".

Ήταν ζευγάρι με την ηθοποιό - παρουσιάστρια Αμέλια Αναστασάκη με την οποιά έιναι γεννημένος την ίδια μέρα. Στις 12 Δεκεμβρίου του 2011 της έκανε πρόταση γάμου, παντρεύτηκαν, έκαναν και ένα παιδάκι αλλά αργότερα χώρισαν.

periergos.gr