Κέρι Μπισέ (Kerry Bishé) βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα:

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Κέρι Μπισέ (Kerry Bishé) γεννήθηκε στις 1 Μαίου του 1984 στο Νιου Τζέρσεϊ των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής, και είναι ηθοποιός, γνωστή για το ρόλο της ως Lucy Bennett, ο κύριος χαρακτήρας στην ένατη σεζόν της ιατρικής κωμωδίας "Scrubs". Η Bishé, επίσης, πρωταγωνίστησε ως Billie Kashmiri στο επιστημονικής φαντασίας δράμα του καναλιού Fox "Virtuality (2009)", που αρχικά προοριζόταν να είναι μια πλήρης σειρά, και πρωταγωνίστησε στην ταινία θρυλική δραματική ταινία "Argo (2012)" ως Kathy Stafford.

Η Bishé άρχισε να ασχολείται επαγγελματικά με την υποκριτική όταν περιόδευσε με την Montana Shakespeare, κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού του 2004, και έπαιζε το ρόλο της Ιουλιέτας στη παράσταση "Romeo and Juliet". Επίσης, το 2006, εμφανίστηκε στην παραγωγή του Eugene O'Neill "The Hairy Ape". Η Bishé έκανε το ντεμπούτο της στην οθόνη το 2007, όταν απεικόνισε την Sarah Rosen, στην low-budget ταινία "The Half Life of Mason Lake". [periergos.gr]