Ηλίας Ευαγγελίδης Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα του έλληνα ηθοποιού Ηλία Ευαγγελίδη.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Ηλίας Ευαγγελίδης γεννήθηκε στις 7 Νοεμβρίου του 1980 στην Δράμα, και είναι ηθοποιός. Είναι απόφοιτος της Aνωτέρας Σχολής Δραματικής Τέχνης Σύγχρονου Θεάτρου Αθήνας, Γ. Κιμούλη (2007), και Πτυχιούχος της Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων - Τμήμα Θεσ/νίκης (2001).

Στην τηλεόραση συμμετείχε στις σειρές “Aληθινοί έρωτες (2007-2008)" σε σκηνοθεσία Β. Ντούρου, “Δέκα (2007-2008)”, σε σκηνοθεσία Π. Δημητρακόπουλου, και, “Λούφα και Παραλλαγή (2005-2006)” σε σκηνοθεσία Νίκου Περάκη. Επίσης, το 2008, έπαιξε στη διαφήμιση της Γενικής Τράπεζας.

periergos.gr