Χάρης Τζωρτζάκης Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα του έλληνα ηθοποιού Χάρη Τζωρτζάκη.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Ο Χάρης Τζωρτζάκης γεννήθηκε  στον Πειραιά και αποφοίτησε με άριστα από την Δραματική Σχολή του Ωδείου Αθηνών, το 2010. Έχει συνεργαστεί με τον Θοδωρή Αμπαζή στην παράσταση «Ο Γλάρος» στον ρόλο του Τρέπλιεφ, με τον Βασίλη Παπαβασιλείου στην παράσταση «Κύκλωψ» του Ευριπίδη για το Εθνικό Θέατρο, με τον Λάκη Λαζόπουλο στην παγκόσμια περιοδεία της παράστασης «Sorry I am Greek», με τον OlivierPy στο «Vitrioli» του Γιάννη Μαυριτσάκη στο Εθνικό Θέατρο. Φέτος συμμετέχει στην παράσταση «Η Γειτονιά των αγγέλων» του Ιάκωβου Καμπανέλλη, σε σκηνοθεσία Κώστα Τσιάνου, στην σκηνή «Κοτοπούλη-Ρεξ» ενώ την άνοιξη θα συμμετάσχει στην παράσταση «Ρόλος Μεφίστο» σε σκηνοθεσία Νίκου Μαστοράκη και πάλι για το Εθνικό Θέατρο.

Στην τηλεόραση τον είδαμε να υποδύεται τον Άρη, στη κωμική σειρά του Mega "Παιδική χαρά (2009)", σε σκηνοθεσία Αλέξανδρου Πανταζούδη και, στο ρόλο του Μπάμπη, στη σειρά του Star "Ο άντρας των ονείρων μου! (2017)", σε σκηνοθεσία Ρέινα Εσκενάζυ και Κώστα Κιμούλη.