Εύα Παπαγεωργοπούλου βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της ελληνίδας ηθοποιού Εύας Παπαγεωργοπούλου.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Εύα Παπαγεωργοπούλου γεννήθηκε στις 28 Σεπτεμβρίου του 1985 στην Αθήνα, και είναι ηθοποιός. Τον Μάρτιο του 2008 αποφοίτησε από το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου στο Τμήμα «Θεατρικών Σπουδών», με διετή κατεύθυνση στην Υποκριτική και την Σκηνοθεσία.

Έγινε γνωστή στο ευρύ κοινό μέσα από το ρόλο της ως Άντρια, στην κοινωνική σειρά του Mega Κύπρου "Όνειρο Ήταν... (2013-2015)".

To 2014, διαγωνιζότανε στο τηλεοπτικό φιλανθρωπικό show του Mega “Dansing for You 3”, με παρτενέρ τον Τζον Ολάριου.

[periergos.gr]