Ελένη Αναστασιάδου Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της ελληνίδας ηθοποιού Ελένης Αναστασιάδου.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Ελένη Αναστασιάδου γεννήθηκε στις 2 Φεβρουαρίου του 1994 στην Θεσσαλονίκη, και είναι ηθοποιός. Είναι πτυχιούχος της σχολής «ΙΕΚ ΑΚΜΗΣ» του τμήματος σκηνοθεσίας (2014). Επίσης, το 2013, παρακολούθησε τα σεμινάρια: Θεάτρου του Πρόδρομου Τσινικόρη, Ντοκιμαντέρ του Θοδωρή Καλέση, και Σκηνοθεσίας του Γιάννη Σμαραγδή.

Έκανε το τηλεοπτικό της ντεμπούτο ως ηθοποιός το 2013, όταν συμμετείχε στο επεισόδιο «Βίλα Καπαντζή» της τηλεοπτικής σειράς της ΕΡΤ3 «Ο Ξεναγός».

Το 2015, είχε τον πρωταγωνιστικό ρόλο στην διαφήμιση της οργάνωσης Α21 για τα θύματα το trafficking.

periergos.gr