Έλενα Μεντζέλου Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της ελληνίδας ηθοποιού Έλενας Μεντζέλου.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Έλενα Μεντζέλου είναι ελληνίδα ηθοποιός.

Έκανε το τηλεοπτικό της ντεμπούτο το 2004, όταν έπαιξε σε μία διαφήμιση για μάρκα καφέ στη Ρόδο. Από τότε έχει συμμετάσχει σε παραπάνω από 10 διαφημίσεις. Η πρώτη της συμμετοχή σε τηλεοπτική σειρά ήταν το 2015, στη κωμική σειρά " του Alpha "Οι άσφαιροι (2015)", σε σκηνοθεσία Δημήτρη Πλατανιά.

Στον κινηματογράφο έπαιξε στις ταινίες "Φιοντόρ, ο παίκτης (2010)", στο ρόλο της καθαρίστριας, σε σκηνοθεσία Γιάννη Σολδάτου, και, "Βίοι Αγίων (2011)", σε σκηνοθεσία του Γιάννη Σολδάτου.

Η πρώτη της επαφή με το θέατρο ήταν στην παράσταση "Οικολογία και Σκηνή".

periergos.gr