Ειρήνη Γαλανού Βιογραφία

Βιογραφικό σημείωμα της ελληνίδας ηθοποιού Ειρήνης Γαλανού.

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η Ειρήνη Γαλανού γεννήθηκε στις 16 Οκτωβρίου του 1988 στο Μαρούσι Αττικής, και είναι ηθοποιός. Είναι απόφοιτη της Δραματικής Σχολής Μαίρης Βογιατζή- Τράγκα (2010).

Έκανε το τηλεοπτικό της ντεμπούτο το 2008, όταν συμμετείχε στη κωμική σειρά του Alpha "Οι Ατρόμητοι (2008)", σε σκηνοθεσία Θοδωρή Κωνσταντόπουλου.

Στο κινηματογράφο είχε δύο βοηθητικούς ρόλους στις ταινίες μεγάλου μήκους "Ο θάνατος που ονειρεύτηκα (2010)", σε σκηνοθεσία Παναγιώτη Κράββα, και "Το πέταγμα του κύκνου (2010)", σε σκηνοθεσία Νίκου Τζίμα.

periergos.gr