Είδα στον ύπνο μου χρυσό. Τι είναι;

Είδα όνειρο πως είχα ένα μαγαζί με αγορά χρυσού (της μόδας είναι τα τελευταία χρόνια). Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν ονειρευτείς χρυσά κοσμήματα, θα περάσεις κάποιες στεναχώριες. Αν βρίσκεις χρυσάφι στο δρόμο , σημαίνει ότι θα έχεις κάποια αναπάντεχα κέρδη.

Αν ονειρευτείτε πως κρατούσατε χρυσό, θα είστε ασυνήθιστα τυχερός στις επιχειρήσεις σας. Για τη γυναίκα που θα δει πως παίρνει χρυσά δώρα, σημαίνει πως θα παντρευτεί έναν πλούσιο αλλά φιλοχρήματο άντρα. Αν δείτε πως βρήκατε χρυσό, σημαίνει πως οι μεγάλες σας ικανότητες θα σας κάνουν να φτάσετε πολύ ψηλά. Αν δείτε πως χάσατε χρυσό, θα χάσετε την μεγαλύτερη ευκαιρία της ζωής σας από αμέλεια. Αν δείτε πως βρήκατα φλέβα χρυσού, σημαίνει πως θα αναταθεί κάποια δύσκολη αλλά τιμητική αποστολή. Αν δείτε πως δουλεύατε ευχαρίστως σε ορυχείο χρυσού, σημαίνει πως θα καταπατήσετε δικαιώματα άλλων και πως θα πρέπει να προσέξετε οικογενειακά σκάνδαλα.