Είδα στον ύπνο μου σκούφο. Τι είναι;

Είδα όνειρο ότι φορούσα έναν χοντρό μάλλινο σκούφο και το κεφάλι μου είχε πάρει "φωτιά". Ένιωθα κάπως άσχημα, είχα επικεντρωθεί σε αυτό που μου συνέβαινε αλλά δεν έλεγα να βγάλω το σκούφο. Τελικά ξύπνησα. Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν φοράς σκούφο θα πάρεις στενοχώρια και απογοήτευση για κάτι που ήσουν σίγουρος πως θα γίνει. Αν δεις ότι κάποιος σου φορά σκούφο, πρόσεχε γιατί θα σε ξεγελάσουν σε οικονομικά θέματα.

Ο σκούφος σαν ονειρικό σύμβολο σημαίνει πολύ κουτσομπολιό και συκοφαντικούς υπαινιγμούς, από τους οποίους θα πρέπει να φυλαχτεί πολύ μια γυναίκα.

Για έναν άντρα που θα δει μια γυναίκα να δένει το σκουφί της, σημαίνει απρόβλεπτη καλοτυχία κοντά της. Οι φίλοι της θα είναι πιστοί και αληθινοί.

Μια νέα γυναίκα είναι πιθανόν να έχει ευχάριστα και αθώα φλερτ, αν δει πως φοράει καινούργιο σκουφί οποιουδήποτε χρώματος εκτός από μαύρο.

Μαύρο σκουφί, σημαίνει ψεύτικους φίλους του αντίθετου φύλου.