Είδα στον ύπνο μου σκλάβο. Τι είναι;

Είδα όνειρο ότι ήμουνα σκλάβα ενός άραβα. Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Η σκλαβιά δείχνει ότι δεν χρησιμοποιούμε τις δυνάμεις μας. Εναποθέτουμε την εξουσία στα χέρια κάποιου άλλου και του επιτρέπουμε να κάνει επιλογές για εμάς καθώς και να παίρνει αποφάσεις. Εναλλακτικά, το όνειρο δείχνει ότι έχουμε μια έλλειψη αυτονομίας κι ανεξαρτησίας.

Αν ονειρευόμαστε ότι είμαστε δούλοι σημαίνει ότι δεν ελέγχουμε τη ζωή μας. Μπορεί να είμαστε σκλάβοι της δουλειάς μας, της οικογένειας μας, κάποιας συνήθειας ή κάποιας εμμονής. Ιδιαίτερα, αν βλέπουμε ότι είμαστε σκλάβοι του σεξ δείχνει ότι είμαστε πολύ υποτακτικοί σε ότι αφορά το σεξ. Ίσως πρέπει να πάρουμε περισσότερες πρωτοβουλίες ή να γίνουμε πιο εξουσιαστικοί.

Αν βλέπουμε ότι απελευθερώνουμε σκλάβους σημαίνει ότι απελευθερώνουμε μια πλευρά του εαυτού μας, που καταπιέζαμε ή που δεν είχαμε εκφράσει προηγουμένως.