Είδα στον ύπνο μου πόνο. Τι είναι;

Είδα όνειρο ότι πονούσα σε όλο μου το κορμί. Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν δείτε ότι πονάτε, σημαίνει προβλήματα στον εργασιακό χώρο εξαιτίας της ανασφάλειάς σας.

Αν δείτε στον ύπνο σας πως πονάτε χωρίς όμως αυτό να συμβαίνει στην πραγματικότητα, σημαίνει πως θα έχετε καλή υγεία και όλα θα πάνε καλά.

Αν δείτε κάποιον άλλον να πονάει, αυτό σημαίνει πως θα μάθετε ευχάριστα νέα γι αυτόν.

Αν είναι άρρωστος και βλέπετε πως πονάει, σημαίνει πως γρήγορα θα γίνει καλά.

Αν σας πονάει το κεφάλι σας, αυτό σημαίνει πως θα κινδυνέψετε από κάποιο ατύχημα. Αν δείτε πως σας πονάει το μέρος της καρδιάς, αυτό σημαίνει πως θα νιώσετε απογοήτευση.

Αν δείτε ότι πονούσατε σημαίνει ότι αμφιταλαντευόσαστε πάρα πολύ στις δουλειές σας, και ότι κάποιο άλλο πρόσωπο επωφελείται από τις ιδέες σας.
Για μια νέα γυναίκα που θα ονειρευτεί πως της πονούσε η καρδιά, σημαίνει ότι θα στενοχωρηθεί πολύ εξαιτίας της αναβλητικής τακτικής που ακολουθεί ο εραστής της σ' ό,τι αφορά την ένωση τους.

Αν δει πως της πονούσε η ράχη, θα αρρωστήσει από απροσεξία της.

Αν είχε πονοκέφαλο, θα δοκιμάσει μεγάλη ανησυχία για τον κίνδυνο που ανέλαβε για ν' απαλλαγεί από την αντιζηλία.