Είδα στον ύπνο μου ορτύκι. Τι είναι;

Είδα όνειρο ότι πήγα για κυνήγι και χτύπησα ορτύκια. Τι σημαίνει αυτό;

Απαντήσεις

Αν δεις στο όνειρο σου ορτύκι, θα έχεις διαφωνίες με δικά σου άτομα. Είναι πολύ πιθανό να χρειαστεί να αντιμετωπίσεις δυσάρεστες καταστάσεις.

Αν δείτε στον ύπνο σας ορτύκια, αυτό σημαίνει και για τους άνδρες και για τις γυναίκες πως θα πέσουν στα δίχτυα μιας πονηρής και ύποπτης αγάπης που θα τους προξενήσει πολλά και σοβαρά προβλήματα που δύσκολα θα τα ξεπεράσουν.

Αν δείτε ορτύκια να πετούν, αυτό σημαίνει πως θα πάρετε δυσάρεστες ειδήσεις και πολλά κουτσομπολιά θα γίνουν εις βάρος σας αυτόν τον καιρό.

Αν δείτε να πετούν προς το μέρος σας, αυτό σημαίνει πως θα αναγκαστείτε να κάνετε ένα ταξίδι. Αν δείτε πως ενώ προχωρούσατε πέταξαν απότομα ορτύκια που ήταν κρυμμένα κι έφυγαν, αυτό σημαίνει πως θα ανακαλύψετε και θα σταματήσετε μια σκευωρία που γινόταν εις βάρος σας.

Αν δείτε ορτύκι ή ορτύκια ψόφια, ή σκοτωμένα, σημαίνει πως θα γλιτώσετε από ραδιουργίες και κουτσομπολιά.

Αν ακούτε ορτύκι να κελαηδά, σημαίνει πως θα ακούσετε ερωτόλογα από πρόσωπο του αντίθετου φύλου.

Αν δείτε πως κρατάτε ένα ορτύκι στα χέρια σας, αν είστε άνδρας σημαίνει πως θα μάθετε για τη γυναίκα σας ή την ερωμένη σας πως σας απατά.

Αν είστε γυναίκα και δείτε αυτό το όνειρο, αυτό σημαίνει πως είναι κάποια κακή τύχη που θα σας κυνηγάει για πολύ.

Αν δείτε πως έχετε πολλά ορτύκια σε ένα κλουβί, αυτό σημαίνει πως θα κάνετε δουλειές έξυπνες που θα σας φέρουν πολλά κέρδη.

Αν είστε νέα κοπέλα και δείτε αυτό το όνειρο σημαίνει πως με την εξυπνάδα σας θα πετύχετε τόσο στο γάμο σας, όσο και στη ζωή σας.

Αν δείτε πως σκοτώνετε ορτύκια, ή τα πιάνετε σε παγίδες, σημαίνει πως πρέπει να δώσετε προσοχή στο φέρσιμό σας και στην διαγωγή σας στο περιβάλλον σας, στους συνεργάτες σας και στους ανωτέρους σας, γιατί υπάρχει κίνδυνος να δημιουργήσετε σχόλια εις βάρος σας και δεν θα σας βγει σε καλό.

Αν δείτε φωλιά από ορτύκια, αυτό σημαίνει πως κάποιο ευτυχές γεγονός Θα σας συμβεί και θα σας γεμίσει χαρά.

Αν δείτε στ' όνειρο σας ζωντανά ορτύκια, είναι ένας πολύ καλός οιωνός.

Αν τα ορτύκια ήταν ψόφια, σας περιμένουν σοβαρές ατυχίες.

Αν δείτε πως σκοτώνατε ορτύκια, σημαίνει πως θα συμπεριφερθείτε άσχημα στους καλύτερους φίλους σας.

Αν δείτε πως τρώγατε ορτύκια, προβλέπονται υπερβολές στην προσωπική σας ζωή.