Είδα στον ύπνο μου ξυράφι. Τι είναι;

Είδα όνειρο πως άνοιξα ένα συρτάρι στο σπίτι μου για να πάρω κάτι και ήταν γεμάτο με ξυράφια. Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν είδες λεπίδα ξυραφιού, ή ξυριστική μηχανή, ή ότι ξυριζόσουν το όνειρό σου δεν είναι τόσο καλό. Το μήνυμα που σου στέλνει είναι ή ότι κάποιος θα σε στεναχωρήσει για ασήμαντη αφορμή, ή ότι θα πάρεις κάποια δυσάρεστη είδηση.

Αν στο όνειρο σου τροχίζεις ξυράφι, πρόσεχε γιατί με τις πράξεις σου θα βρεθείς εκτεθειμένος στους γύρω σου.

Αν δείτε ξυράφι, είναι προειδοποίηση φιλονικίας και διαφωνιών. Αν ονειρευτείτε ότι κόβεστε με ξυράφι, είναι σημάδι καλής τύχης. Αν δείτε σκουριασμένο ή σπασμένο ξυράφι, είναι προμήνυμα δυσφορίας.