Είδα στον ύπνο μου κουνάβι. Τι είναι;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν ονειρευόμαστε ότι βλέπουμε ένα κουνάβι σημαίνει ότι απομακρύνουμε τους ανθρώπους γύρω μας ή δεν τους θέλουμε. Εναλλακτικά, το όνειρο δείχνει ότι ο καταπιεσμένος θυμός μας είναι στα πρόθυρα να εκραγεί. Δεν εκφράζουμε τα πραγματικά μας συναισθήματα ακόμα κι όταν δεν συμφωνούμε σε μια απόφαση.

Αν βλέπουμε ότι μυρίζουμε ένα κουνάβι ή ότι το κουνάβι μας ψεκάζει δείχνει φόβο. Κάποιος στη ζωή μας απειλείται από εμάς ιδιαίτερα αν το κουνάβι μας ψεκάζει. Εναλλακτικά το όνειρο σημαίνει ότι ήρθε η ώρα να αντιμετωπίσουμε τον καταπιεσμένο θυμό μας.