Είδα στον ύπνο μου κάλτσες. Τι είναι;

Είδα όνειρο πως με έσφιγγαν οι κάλτσες μου, και δεν μπορούσα να τις βγάλω. Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Οι κάλτσες στο όνειρο δηλώνουν στενοχώρια αν μάλιστα είναι τρύπιες και παλιές και τις φοράς, θα έχεις προβλήματα στα οικονομικά σου ενώ αν τις βγάζεις θα σου φύγει βάρος και θα πάρεις χαρά.

Το να ονειρευτούμε κάλτσες, αλλά χωρίς να δώσουμε σημασία σε λεπτομέρειες, μόνο το γεγονός να τις βλέπουμε, να τις αγοράζουμε, να τις πλένουμε ή να τις φοράμε και μέσα σε κανονικές συνθήκες, και όπου πρωταγωνιστούμε εμείς οι ίδιοι, αποκαλύπτει ή προμηνύει ήρεμη ζωή και απλή ευτυχία. Αλλά αν οι κάλτσες έχουν τρύπες ή τα καλσόν έχουν χάσει πόντους , τότε το όνειρο μας προειδοποιεί για πιθανές απάτες και ψεύτικες υποσχέσεις. Το να βγάζουμε τις κάλτσες προμηνύει κάποια αλλαγή κατάστασης.

Αν οι κάλτσες είναι από μαλλί, βαμβακερές, νήματος ή οποιοδήποτε συνθετικό υλικό, αλλά σε καλή κατάσταση και ευχάριστες σε όψη, προμηνύουν ευεξία, κέρδη και πλεονεκτήματα, αλλά αν είναι από φυσικό μετάξι τότε αυξάνεται κι άλλο η πιθανότητα να είναι οιωνός για πλούτο, και μπορεί να προέρχεται από κάποια κληρονομιά ή χορηγία (αυτή η τελευταία περισσότερο ή λιγότερο ενδιαφέρουσα) πολύ πιο εύκολα από ότι κέρδη που θα τα έχουμε κάνει μόνοι μας.

Επίσης τα φανταχτερά, εξεζητημένα χρώματα έχουν τη σημασία τους: Αν είναι πολύ φωτεινά συμβολίζουν φιλία, ενώ αν είναι πολύ σκούρα ή μαύρα συμβολίζουν τον πειρασμό.

Αν δείτε λευκές κάλτσες αυτό σημαίνει ότι έχετε φίλους σταθερούς και ειλικρινείς. Αν οι κάλτσες που θα δείτε είναι μαύρες, αυτό σημαίνει πως θα περάσετε μαύρες μέρες από μια παθολογική αγάπη που θα νοιώσετε για κάποιο πρόσωπο που δεν θ' ανταποκριθεί στο αίσθημά σας. Αν δείτε μεταξωτή κάλτσα, αυτό σημαίνει πως φέρεστε επιπόλαια και δεν κάνετε οικονομική διαχείριση σωστή και θα πάθετε ζημιές γιατί κάνετε έξοδα για επίδειξη. Αν είναι οι κάλτσες νάιλον, αυτό σημαίνει πως θα σας κοροϊδέψουν όσες υποσχέσεις κι αν σας δώσουν. Αν δείτε κάλτσες βαμβακερές ή λινές, αυτό σημαίνει πως θα σημειώσετε ερωτική επιτυχία. Αν δείτε μάλλινες κάλτσες, αυτό σημαίνει πιστό σύντροφο με ζεστά και αγνά αισθήματα.