Είδα στον ύπνο μου άσπλαχνο. Τι είναι;

Είδα όνειρο ότι ήμουν άσπλαχνος στα παιδιά μου και στη γυναίκα μου. Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν ονειρευόμαστε ότι εμείς ή κάποιος άλλος είναι άσπλαχνος σημαίνει ότι βγάζουμε έχθρα και θυμό. Μπορεί να χρειάζεται να αναγνωρίσουμε τη σκιά και τις αρνητικές πλευρές της προσωπικότητάς μας.

Αν βλέπουμε ότι κάποιος είναι άσπλαχνος απέναντί μας σημαίνει ότι πρέπει να αναπτύξουμε εσωτερικές κι εξωτερικές δυνάμεις και να γίνουμε συναισθηματικά πιο δυνατοί.