Είδα στον ύπνο μου απαγωγή. Τι είναι;

Είδα όνειρο ότι είχαν απαγάγει το παιδί μου. Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν βλέπουμε μια απαγωγή προμηνύει απρόσμενα νέα.

Αν ονειρευόμαστε ότι μας απαγάγουν υποδηλώνει ότι νοιώθουμε παγιδευμένοι και περιορισμένοι. Κάποιος ή κάποια κατάσταση μπορεί να μας αποσυγκεντρώνει και να μας απομακρύνει από τους στόχους μας.

Αν δούμε ότι κάποιος άλλος έχει απαχθεί σημαίνει ότι δεν αφήνουμε κάποιες πλευρές και χαρακτηριστικά αυτού του ατόμου να εκφραστούνε μέσα μας. Προσπαθούμε να περιορίσουμε ή να καταπιέσουμε αυτές τις αρετές του απηγμένου προσώπου.

Αν βλέπουμε ότι είμαστε απαγωγείς σημαίνει ότι κρατάμε κάτι, το οποίο πρέπει να αφήσουμε. Μπορεί να επιβάλλουμε τις απόψεις μας και τις ιδέες μας στους άλλους.