Είδα στον ύπνο μου αμαρτία. Τι είναι;

Είδα όνειρο πως έκανα μία μεγάλη αμαρτία. Τι σημαίνει αυτό;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν δείτε ότι κάνατε μιαν αμαρτία, πάει να πει ότι έχετε μπλεχτεί σε άσχημες και βρώμικες δουλειές και θα πάρετε μια στενοχώρια μεγάλη. Αν δείτε πως πηγαίνετε ή εξομολογείστε σε παπά για τις αμαρτίες σας, αυτό θα πει πως έχετε κάνει αμαρτίες και θα ξαλαφρώσετε γρήγορα.

Αν ονειρευόμαστε ότι εμείς ή κάποιος άλλος αμαρταίνουμε σημαίνει ότι έχουμε κάποια συναισθήματα ενοχής, που ελλοχεύουν μέσα μας. Έχουμε κάνει κάτι, για το οποίο δεν είμαστε υπερήφανοι ή κάτι μας τρώει μέσα μας.