Είδα στον ύπνο μου αγκίστρι. Τι είναι;

Κατηγορίες:

Απαντήσεις

Αν στον ύπνο σου δεις αγκίστρι πρόσεξε γιατί μπορεί να σε ξεγελάσουν.

Αν ψαρεύεις με αγκίστρι θα κάνεις κακό σε άλλον, αν πιάσεις ψάρι με αυτό θα μπλέξεις και άλλον στην άσχημη υπόθεση σου. Γενικά το αγκίστρι σημαίνει προδοσία από φίλους ή από το ταίρι μας.

Αν ονειρευόμαστε ότι βλέπουμε αγκίστρια αναφέρεται σε μια ιδέα ή άποψη, που πρέπει να πιάσουμε. Το όνειρο μπορεί να υποδηλώνει ότι μας έχουν αγκιστρώσει σε κάτι. Μπορεί δηλαδή να εξαπατόμαστε στο να κάνουμε ή να πιστέψουμε κάτι.